Aydın

Tatilde.Org >> Aydın yöresinin tanıtımına hoş geldiniz

Çevre düzenlemesine bir kaç yıldır çok fazla önem veren Aydın Belediyesi şehirlerine ayrı bir hava katmışlar. Şehrin her bir yanı yemyeşil doğa örtüsü ile kaplı kokusu bile bir ayrı olan memleketin her yerinde gezilesi bir yer mutlaka var. Aydın ilinin en büyük ilçelerinden biriside Kuşadası ilçesi. Turizm diliminden hak ettiği kadar pay alamasa da her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor.

Aydın Son Dakika Haberleri

Aydın Mimari Eserleri Nelerdir ?

Aydın’da Osmanlı ve Roma dönemlerinde hala günümüze gelen bir çok tarihi eser bulunuyor. Bunlar her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Devamlı yükselen grafigi ile gelecek yıllarda turizmin moda yerlerinden bir olmayı hedefliyor. Daha fazla Aydın Mimari Eserleri ‘ni incelemek için linki tıklayınız.

Aydın Hava Durumu

 ..         ANKARA

Aydın’dan Bir Görünüm


Daha Fazla Fotoğraf için Burayı Tıklayınız.

Medusa Efsanesi

Artemis Tapınağı

Kainatın, Tanrılar tarafından bölüşüldüğü çağlarda, Medusa adında güzelliğiyle herkesi kıskandıran, aynı zamanda bütün tanrıları kendisine aşık eden bir kız yaşarmış. Medusa o kadar güzel bir kızmış ki yeryüzünde güzelliğiyle ona rakip olabilecek başka bir kadın bulmak mümkün değilmiş. Bu yüzden derlermiş ki, yeryüzünde bütün kadınlar bu güzelliği yüzünden Medusa’yı kıskanırmış. İşte bu güzel Medusa kendisine Tanrılara adamış ve iki kız kardeşi ile birlikte baş Tanrı Zeus’un en sevdiği kızı zeka Tanrıçası Athena’ya ait bir tapınakta yaşarmış. Phorkus ve Keto’nun kızları olan bu üç kız kardeşten Medusa’nın haricinde diğer ikisi ölümsüzmüş. Kendi tapınağında yaşayan bu güzel kızı gören Athena da kızın güzelliğinden etkilenmiş ama kendisini daha güzel ve çok daha zeki bulduğu için de pek fazla önemsememiş. Athena, Baştanrı Zeus’un kardeşi olan denizlerin efendisi büyük Poseidon ile birlikteymiş. Güçlü ve ölümsüz, büyük Tanrı Poseidon da karısı Athena’nın tapınağında yaşayan bu güzeller güzeli kızın farkındaymış ama Tanrılar katında bir ölümlüye aşık olduğu için küçümsenmekten korktuğu için de gizliyormuş ona olan ilgisini. Efsanenin devamını okumak için tıklayınız.

Aydın Haritası

Efes

Aydın yöresinin haritası bu şekildedir. Fakat daha detaylı bir aydın haritası incelemek istiyorsanız Aydın Haritası linkine tıklayabilirsiniz.

Yardımcı Linkler

Aydın Belediyesi
Aydın Valiliği
Aydın Tatil Tanıtımı

Aydın Video

Bazı Sitelerde ki Aydın Aramaları

Google Arama
Haber Türk
Haber Tatil

Ege Bölgesi Son Haberler

Aydın İçeriği ile ilgili kategorilerimiz

 • Gezilecek Yerler

 • Haritalar

 • İklim Şartları

 • Mutfak

 • Nasıl Gidilir

 • Oteller

 • Tarihçeler  

  Derleme Hakkında ve Kaynakçalar

  Tatilde.org derleme yazısı Google, Wikipedia, Google Maps, Yahoo ve Kültür Bakanlığından yararlanarak derleme ve geliştirme yapılmıştır. Sitemizden daha fazla Aydın bilgileri araştırmak isterseniz Aydın araması linkine tıklayabilirsiniz. Aydın fotoğrafları sitemize özgü olup fotoğrafların başka sitelerde kullanımı için kullanım kurallarını okumanız gerekir.

  Derleme Tatilde.org ‘a aittir.