Bodrum

Tatilde.Org >> Bodrum yöresinin tanıtımına hoş geldiniz

Bodrum Türk turizminin en çok rağbet ettikleri tatil merkezlerinden birisi. Yaz dönemlerinde devamlı olarak magazin programları Bodrum ‘da ünlü kovalamacası yaşarlar. Türkiye’de ünlü kesim genelde yaz dönemlerinde Bodrum’da tatil yapar ve gece kulüplerinde eğlence partilerine katılırlar. Muğla’ya bağlı bu tatil şehri çok pahalı ve elit bir ortama sahiptir. Bodrumun geçmişi de bir hayli eskiye dayanır. Bodrum tarihçesine şöyle bir göz atmak isterseniz Bodrum Tarihçesi linkine tıklayabilirsiniz. Bu yaz döneminde Bodrum’a gitmeye karar verdiyseniz nereleri mutlaka gezmeniz gerektigini anlatan yazıya Bodrum gezilecek yerler linkine tıklamanız gerekir.

Tavsiye Bodrum Otelleri

Mio Bianco
Resort
Latanya Beach
Resort
Club Hotel
Flora
Kadıkale
Resort Hotel

Bodrum Mimari Eserleri Nelerdir ?

Çok eski bir geçmişi bulunan Bodrum’un her yanında bir mimari esere rastlamanız mümkündür. Hala bir çok eser görünümlerini kaybetmemiş ve saglamlıgını korumuştur. Bu mimari eserleri rahatca gezebilir ve görebilirsiniz. Bodrum da bulunan mimari eserleri buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Bodrum Hava Durumu

Bodrum Tatilinden Bir Görüntü


Daha Fazla Fotoğraf için Burayı Tıklayınız.

Mutlaka Katılınması Gereken Mavi Tur

bodrum marinalari

Dünyanın en güzel kıyı şeridine sahip olan ülkemiz bu konudaki alt yapı eksiklikleri yüzünden dünya turizminin de gelmesi gereken noktada değil. İlk olarak Halikarnas balıkçısının, daha sonra Azra Erhat ve Selahattin Eyupoglu’nun yazıları ile tanıttığı Anadolu’nun güney batısında ve özellikle Bodrum Antalya arasında yer alan bu sahil şeridi gerçekten muhteşem. Adına Mavi Yol, Mavi tur denilen ve sizi Ege ve Akdeniz’in sonsuz güzellilerine, antik kentlerine, batıklarına götürecek bu yolculuktan artık kaçmamalısınız. Mavi turu Mayıs ile Kasım ayları arasında yapabilirsiniz. Şüphesiz oldukça büyük bir bölgeyi kapsayan Mavi Tur alanının bölüm bölüm gezmeniz gerekiyor. Bu artık klasikleşmiş turlardan en bilineni Gökova’yi kapsayan Mavi Tur. Bu turu teknenin kapasitesine göre 6, 8, 10, 12 kişilik guruplar halinde yapabilirsiniz. Son yıllarda yapılan çok büyük teknelerle şüphesiz bu sayı yükselebilir. genellide 6 ila yedi gün suren bu yolculuklar Gulet adi verilen Bodrum tipi tekneler ile yapılmakta. Gökova’nin dışında Fethiye bölgesi ve Antalya yöresinin içeren turlarda yapılmakta.

Bodrum Haritası

bodrum harita

Bodrum yöresinin haritası bu şekildedir. Fakat daha detaylı bir bodrum haritası incelemek istiyorsanız Bodrum Haritası linkine tıklayabilirsiniz.

Yardımcı Linkler

Bodrum Belediyesi
Bodrum Otelleri
Bodrum Kaymakamlıgı
Bodrum Tatil Tanıtımı

Bodrum Video

Bazı Sitelerde ki Bodrum Aramaları

Google
Arama

Haber Türk
Haber Tatil

Ege Bölgesi Son Haberler

Bodrum İçerigi ile ilgili kategorilerimiz

 • Gezilecek Yerler
 • Haritalar
 • İklim Şartları
 • Mutfak
 • Nasıl Gidilir
 • Oteller
 • Tarihçeler

  Derleme Hakkında ve Kaynakçalar

  Tatilde.org derleme yazısı Google, Wikipedia, Google Maps, Kenthaber.com ve Kültür Bakanlığından yararlanarak derleme ve geliştirme yapılmıştır. Sitemizden daha fazla Bodrum bilgileri araştırmak isterseniz bodrum araması linkine tıklayabilirsiniz. Bodrum fotoğrafları sitemize özgü olup fotoğrafların başka sitelerde kullanımı için kullanım kurallarını okumanız gerekir.

  Derleme Tatilde.org ‘a aittir.