Çeşme

Tatilde.Org >> Çeşme yöresinin tanıtımına hoş geldiniz

Ege Bölgesi‘nin doğası, insanlarının yakınlığı ve, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme, plajları, gece hayatı, modern tesisleriyle de misafirlerine keyifli bir tatil sunuyor. Yeni açılan mekanlar, plaj partileriyle oldukça eğlenceli ve hareketli bir gece hayatı yaşayabilir veya düzenlenen çeşitli festivallerle tatilinize renk katabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunan şirin belde kapılarının herkese açık olduğunu söylüyor. Çaka bey’in de yaşadığı bu tarihi tatil kentinin tarihçesini okumak isterseniz burayı tıklayınız.

Çeşme Son Dakika Haberleri

Çeşme Mimari Eserleri Nelerdir ?

Çeşme kalesi 2. Beyazıt tarafından yapılmıştır bu yerlere yolunuz Çeşme’ye düştüğünde mutlaka uğramanız gerekir. Çeşme’de daha nerelere gidebileceginizi ögrenmek isterseniz Çeşme Mimari Eserleri linkini takip etmeniz gerekir.

Çeşme Hava Durumu

 ..         ANKARA

Çeşme’den Bir Görünüm


Daha Fazla Fotoğraf için Burayı Tıklayınız.

Çeşme’nin gizli sırrı

Artemis Tapınağı

5 Temmuz 1770 Çeşme Deniz Savaşı1995, 1996 ve 1997 yıllarında Yevstafiy kalıntıları üzerinde yapılan ve halen devam eden sualtı kurtarma kazısının düşündürdükleri.1770 yazı Sakız ve Çeşme’deki Türkler için olduğu kadar Rum teba için de bir telaş mevsimi oluşmuştu. Pek çok Rus askerinin kalabalık filolarla Ege kıyılarına ve adalarına çıktıkları söylentisi Rus taraftarı provokatörlerin de abartısıyla giderek halk arasında endişe ve huzursuzluk yaratmaktaydı. Osmanlı ahalisi Rus tehdidinin olsa olsa Karadeniz yönünden gelebileceğini bunu da Azak kaleleri, sonra İstanbul ve Çanakkale boğazında engelleyebileceğini düşündüğü için Rusların birdenbire ortaya çıkmalarına inanmakta zorluk çekmişti. Ancak giderek daha sıklaşan haberler Mora yarımadasında savaşların sürdüğünden bahsetmekteydi. Peki ama Ruslar Karadeniz’den ve Boğazlardan görünmeden nasıl Ege’ye gelmişlerdi? Buna imkan yoktu…Yazının devamı için tıklayınız.

Çeşme Haritası

Efes

Çeşme yöresinin haritası bu şekildedir. Fakat daha detaylı bir çeşme haritası incelemek istiyorsanız Çeşme Haritası linkine tıklayabilirsiniz.

Yardımcı Linkler

Çeşme Belediyesi
Çeşme Kaymakamlığı
Çeşme Tatil Tanıtımı
Çeşme Sitesi

Çeşme Video

Bazı Sitelerde ki Çeşme Aramaları

Google Arama
Haber Türk
Haber Tatil

Ege Bölgesi Son Haberler

Çeşme İçeriği ile ilgili kategorilerimiz

 • Gezilecek Yerler

 • Haritalar

 • İklim Şartları

 • Mutfak

 • Nasıl Gidilir

 • Oteller

 • Tarihçeler  

  Derleme Hakkında ve Kaynakçalar

  Tatilde.org derleme yazısı Google, Wikipedia, Google Maps, Yahoo ve Kültür Bakanlığından yararlanarak derleme ve geliştirme yapılmıştır. Sitemizden daha fazla Çeşme bilgileri araştırmak isterseniz çeşme araması linkine tıklayabilirsiniz. çeşme fotoğrafları sitemize özgü olup fotoğrafların başka sitelerde kullanımı için kullanım kurallarını okumanız gerekir.

  Derleme Tatilde.org ‘a aittir.