Bundan yaklaşık 10 yıl önce Aksaray da faaliyet gösteren Yeşil Aksaray, Yeni Aksaray Seyahat ve VIP Aksaray otobüs firmaları birleşerek “Aksaray Birlik Turizmi” kurdular. O zamandan bu zamana Aksaray şehirler arası otobüs işletmesinde tekel konumundalar.

Bir çok eksiğinden bahsedebileceğim firmada Aksaray – Ankara yolunda iken çok ilğinç bir olay yaşadım. Bu olayı yaşadıktan sonra gerçekten çok şaşırmıştım bir turizm etiketi olan firma nasıl oluyorda bu şekilde davranabiliyordu.

Telefonda Rezervasyon için 444 68 68 nolu numarayı kullanabilirsiniz.

Otobüs İç Düzeni

Otobüs Modelleri : Mercedes
Otobüs Sistemi : 1 – 3 arası içeçek ve kek
Kek Markası :  Ülker
Kola Markası : Pepsi
Dinlenme Tesisleri : Lavoba Ücretsiz Tesisler

Müşteri Hizmetleri ve Firma

Otobüs normal seyir halinde ilerlerken bir anda otobüs sağa park edip durdu. Durmasıyla beraber acaba ne oldu diye ileri bakarken kaptanın ayağa kalkıp yolculardan birisine bağırdığını duydum. Kes sesini konuşma öyle demeleri hala aklımdadır. Müşteri duruma afallayıp bu da neydi diye düşünmekliydi. Hal ve hareketlerinden gurbetçi olduğu belli olan kişi Kaptan’ın bu durumuna mutlaka çok içerlemiştir. Hani alternatifi olsa alternatif firmayla seyahat edecek fakat alternatif firma da şu an yok.

aksaray-logo

Elbette her Aksaraylı kendi memleketinin insanıyla yolcuga çıkmayı ister. Aksaray Birlikte bu bakımdan Aksarayın yerli sermayesi ile kurulmasından dolayı insanların tercih listesindeler. Yinede Aksaray da faaliyetlere başlayan Metro Turizm Aksarayda Aksaray Birlik’in tekelini kırılmasında önemli bir yere sahip.

Aksaraylıların Aksaray’ın yerli sermayesi olmasından dolayı sempati ile yaklaştıkları firmanın web sayfasını Kayseri’den bir tasarım ajansına yaptırmalarıda gerçekten onların duygu ve düşüncelerini açıklar yapıda olmuş. Bildiğim kadarıyla Aksaray’da faaliyet gösteren saygın web tasarım ajanslarıda var. Bunlardan birisine yaptırsalarmış daha güzel olurmuş.

Aksaray Birlik İletişim Bilgileri

Aksaray Birlik Telefon Numarası : 444 68 68

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

8 YORUMLAR

  1. YILLARDIR SEYAHAT EDERİM AKSARAYIN OTOBUS FIRMALARINDAKİ ŞOFÖR VE MUAVINLER KADAR KABA,BENCİLİNİ GÖRMEDIM.HİZMET SIFIR,İNSANLIK SIFIR VERDİĞİM PARALAR HARAM OLSUN MECBURİYET TEN BİNDİM.PARA İÇİN HERŞEYİ YAPARLAR

  2. KAYSERİDE EĞİTİM GÖREN BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ OLARAK YILLARDIR KAYSERİ -AKSARAY ARASINDA MECBURİYETTEN AKSARAYIN FİRMALARINI KULLANIYORUM.HİÇ MEMNUN DEĞİLİM.KAYSERİDE DOĞU GARAJINA SERVİSİ BİLE YOK.HELE KAYSERİDEKİ SERVİS ŞOFÖRÜ DÜŞMANLAR BAŞINA BİZİM İSTEDİĞİMİZ YERDE DEĞİLDE BEYEFENDİ KENDİ İSTEDİĞİ YERDE DURUYOR BİRİLERİNİN BU ADAMA HADDİNİ BİLDİRMESİ GEREKİR.AKSARAY YAZIHANESİNDEKİLERİN DE BUNDAN FARKI YOK.SÜHA TURİZM VE KENT TURİMDEN HİMET ANLAMINDA DERS ALMALARI GEREKİYOR.İLGİLİLER UYANINNNNNNNNNNNN.

  3. ben aksaray birlik turizme yapılan bu arkadasları kınıyorum bunların hepsi fake yalan söylüyolar arkadaslar şöle soleyim madem bu kadar kötüde neden biniyolar yalan söylüyolar bunlar rakip firma elemanlarıdır hic bir otobus soforunun koca otobüsü saga cekipte yolcu azarladıgı görülmüşmüdür yalan kayseride servis madem yok şikayet edin aksaraydaki yetkili müdüre süha turizm kent turizm madem kaliteli ve bunu sende biliyosun ee neden biniyosun yalan arkadaşlar

  4. Aksaray birlik ANKARA AKSARAY16.03.2011 saat:17.30 9ve10 nolukoltuklar bana ayrıldı Aştiye geldim 44 noluyazaneye orda indirim kartım var dedim 40 tl bilet oldu 30 tl seyatim cokgüzelgeçti bunun için arkadaşlara ve yetkili kişilere teşekürler
    aksaray birlik aksaray ankara 18.03.2011 13:00 33 nolu koltuk ayrıldı.Eski karajın ordaki buroya vardım ordaki yetkili arkadaşa indirim kartım vardedim arkadaş indirim kartı gecerli deyildedi.ve bileti 20 tl aldım.ve otobise bindim otobiste arkadaşın biri koçisarda incem dedi yetkili arkadaş 10 tl dedi yolcu arkadaş indirim kartım vardedi. 7.50 kr verdi. Şimdik benim anlamadım bu nasılbiriş

  5. Simdi otobusteyim ve USB girisi yok. Sok oldum telim kapanacak bu firma hangi devirden kaldi. Sacmalik bir daha kesinlikle binmeyecegim. Aksarayliyi dusunmemek boyle bir sey sanirim.

  6. Aksaray Birlik Turizm Seyahat Otobüs Firmasının Otobüs Bileti Fiyatları, Sefer Saatleri, Aksaray Birlik Turizm İletişim ve Telefon Bilgileri, Online Bilet İşlemlerini Buradan Yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz