Bundan yaklaşık 2 yıl önce yazmış olduğumuz yazıdan sonra Anı Tur web alanında kendini yenilemiş. Türkiye’nin en eski acentalarından birisi olan Anı Tur sonunda çok güzel bir dizayn ile tatilcilere internet üzerinden yardımcı olmaya da başlamışlar. Türkiye’nin en eski acentalarından birisi olan Anı Tur bir çok alanda 25 yıldır liderliğini devam ettiriyor.

BİLGİ: Anı Tur Çalışmalarını Durdurmuştur. Güvenliğiniz İçin Başka Acentalardan Rezervasyon Yapınız.

İFLASI HAKKINDA

Anı Tur tam olarak iflas etmedi. Bir çeşit kabuğuna çekildiğini belirtebiliriz. Anı Tur ülkemizin en önemli 2. acentasıdır. Zor geçen 5 yıllık turizm sezonu sonrasında 2018 sonlarında çalışmalarına ara verdi. Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi TÜRSAB acentalara yardım etmekten daha çok zarar veren bir kurum halinde. “Hangi acenta o, hemen batırın.” tarzı bir üsluba sahipler. Tamamen kapatılması ve yerine doğru çalışan bir kurum sıfırdan inşaa edilmesi gerekir. 

Çeşitli nedenlerden dolayı sıkıntılı geçen sezonlarda sıkıntılı acentalara hiç bir zerre yardımı olmamıştır. Nitekim Türkiye’nin 30 yıllık deneyime sahip, ciddi kadro edinmiş Anı Tur gibi bir acentası çalışmalarını durdurmuş olması TÜRSAB‘ın başarısızlığıdır. 

Bu süreçte binlerce insan işsiz kalmış ve maalesef 2019 sonlarında geleceğe umutla bakamıyoruz. Anı Tur’un en kısa sürede kendini toplamasını ve tekrar çalışmalarına başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Acenta yetkilileri yaşadıkları sorunları çözdüklerinde bizlere iletirlerse ilgili duyuruları güncelleriz. Anı Tur çalışmalarını durdurma sürecinde 1 tek kişiyi mağdur etmemiş ve herkes ilgili süreçte ödemelerini almıştır.

Anı Tur Hakkında

1985 yılında kurulan Anı Tur Türkiye’nin ilk tur operatörlerinden birisidir. Yaz ve kış kendi düzenledigi turların yanı sıra kişilere ve gruplara özel turlarda düzenliyorlar. Kültür turları, mavi yolculuk ve otel rezervasyonları üzerinde büyük bir tecrübeye sahipler.

Aynı zamanda ciddi konferanslar düzenlenmesi ve organize edilmesi konusunda da çalışmaları var. Ülke dışından turist ülkemize turist getirebilmek içinde yurtdışında aktif olarak çalışma yapıyorlar. Müşterilerine misafir edasıyla davranan acenta 25 yılda ayakta kalmayı başarabilmiştir.

Anı Tur Şikayet

Anı Tur ile ilgili yaşadığınız deneyimleri bizlerle aşağıdaki kısımdan paylaşabilirsiniz. Sadece şikayet değil övgü mesajlarınızı da yazabilirsiniz.

Web Sitesi Yenilenmiş

Eski demode kalmış sitelerinden sonra biraz yakın bir zamanda yenilediler. Yeni dizaynın görselligi eski anı tur yapısının güncellenmesi ve güzelleşmesi olarak tabir edebiliriz. Daha işlevsel olan sitede online rezervasyon ve tur başvuruları yapabiliyorsunuz. TV ve Gazetelerde sıkça reklamlarına rastladığımız acenta İnternet yatırımı ile pazarda ki dilimini eminim artıracaktır.

Uzun yıllar geç kaldığı bu pazarda kendisine sıkı rakiplerde bulacak. İnternet reklam sektörüne de yakın zamanda girecegini tahmin ettigim Anı Tur diğer tur operatörleri ilede bir çeşit reklam verme yarışınada girecektir.

Anı Tur İletişim Bilgileri

Anu Tur Telefon Numarası : 444 0 264
Adres : Söğütlüçeşme Caddesi. Bayram Yeri Sokak No: 22 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0216 542 80 00 –  0216 444 0 264
Faks : 0216 346 31 91
Websitesi : www.anitur.com.tr
Eposta : anitur@anitur.com.tr

Subscribe
Bildir
guest
21 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm Yorumlar
Neşe Özyılmaz
Neşe Özyılmaz
2 yıl önce

Merhaba, 8 Temmuz 2018’deki “Baştan Başa İtalya” adlı tura ailemle katılım, Tur Lideri Ediz MOLLAOĞLU çok sıcak bir karşılamayla başlayan mükemmel hizmeti ile bizleri tur boyunca memnun ettiler. Daha önce çok sayıda yurtdışı tatil turlarına katıldım. Turun çok nezih bir havası vardı. Gezilerde kullanılan otobüste başlayan bu kaliteli durum. Otelde, yemeklerde, molalarda, serbest zamanlarda dâhi oldukça konforlu bir şekilde devam etti. Bu kaliteli ve ilgili hizmette en önemli unsurun elbette Tur Lideri “Ediz MOLLAOĞLU” olduğunu düşünüyoruz. Kendisinin; En önemlisi güler yüzü ve sabahtan akşama bitmeyen pozitif enerjisi olsun, çevirileri ile olsun, molalarda dâhi katılımcılarla ilgilenmeleri olsun, otel hakkındaki görüşlerimize kadar… Read more »

Sergi
Sergi
5 yıl önce

Yıllar önce rez yaptırmıştım. Bir daha tatile asla anıtur ile çıkmam. Hatta burada çalışan bir tanıdığınız varsa selamı kesin bence 🙂

beste
beste
5 yıl önce

Anı tur 2-8 ağustos karedeniz turuna katıldım çok memnun kaldım özverilerinden dolayı kaptanımıza rehberimiz nihat yılmaza rehber yardımcımız fatih ateşe teşekkürlerimi sunarım.

serkan d
serkan d
6 yıl önce

Anı turla Kabusla biten bir benelux turu 7 – 14 eylül arası ANI TUR firması ile benelux turunu alan 33 mağdur kişiden biriyim.Her şey tur firmalarının tur programlarını incelerken diğer turların Amsterdam 2 gün anı turun ise 3 gün vermesi sebebiyle turu satın almamla başladı.Satın alma işleminden sonra vize başvurusunu kendim yapacağım için kalacağım otellerin bilgilerini ve kaşeli imzalarını içeren konfirmelerini aldım.Vizemden sonra sebest zamanlarımda Amsterdamda ve Parisde yapacaklarımı otellerin ulaşımlarını ve amsterdamda gideceğim müzelerin rezervasyonlarını yaparak tur tarihine kadar bekledim. Tur zamanı geldi ilk şok rehber herhangi bir rehberlik eğitimi almamış bir bayan.Luxemburgdan sonra amsterdama kadar yol boyunca nerden… Read more »

semra
semra
6 yıl önce

30.08.2014 tarihinde karadeniz turuna katıldık eşimle. hayatımızın en kötü turuydu. rehberimiz barış beydi. sorularımızı bile cevaplamadı. kendisini beğenen gurubu toplamayan soru sorduğunda bozmaya çalışan biirisi. otobüsler çok pis. hiç memnun kalmadık. ayrıca tur içinde tur satmaya kalktı ve grup içinde grup vardı. hep onların dediği oluyordu. para iadesi olsaydı turu yarıda kesip gelmeyi bile düşündük

yunus emre purut
yunus emre purut
7 yıl önce

22-29 aralık ıtalya turunuza katıldım oncelıkle rehberımız edız mollaoglu ve sofor valter super . bence turunuz adına kesınlıkle kaybedılmemesı gereken ıkı deger. bunun dısında 2 ay once hemen hemen dıger turdakı kısılerle aynı zamanda almama ragmen olan fıyat farkını yadırgadım. aynı turdakı kısıler arasında 3 farklı fıyat olması benı kotu hıssettırdı ve memnunıyetıme ragmen bundan sonrakı yurtdısı turlarda anıturu gerı plana attı tesekkur ederım

Gülçin SATILMIŞ
Gülçin SATILMIŞ
9 yıl önce

9-16 Eylül Karadeniz turuna Anıturla gittik.Tur Rehberi İbrahim Ari ve yardımcısı Celalettin EREN,Kaptanımız Rıfat fevkalede idi.Kaptanımızın titizliği Celalettinin ciddi şekilde oynaması ve herkesi oyun oynamasını sağlaması çok güzeldi.Aslında Celalettinin biraz eğitim olarak tur rehberi olsa araya ciddi durarak espriyle anlatması çok ilginç olurdu.Bazı otellerde sorun olmasına rağmen gezimiz çok güzeldi.Teşekkürler.

DİLEK DAĞLIKOCA
DİLEK DAĞLIKOCA
9 yıl önce

30 NİSAN 7 MAYIS 2011 TARİHLERİNDE ANI TURLA KATILDIĞIM BENELUX PARİS SEYAHATİNDEN SON DERECE MEMNUN DÖNDÜM,REZERVASYON VE İLERİ AŞAMALARDA DİALOG KURDUĞUM ANI TUR ÇALIŞANLARI SABİHA VE ECE HANIMLARA,SEYAHAT REHBERİMİZ NADİR BİNGÖL BEYE TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİP SONRAKİ SEYAHATLERDE BİRLİKTE OLMAYI DİLİYORUM..

hülya yurdanur
hülya yurdanur
10 yıl önce

dyadom hotels resort tan geçen sene eylül ayında anı turdan beş kişilik arkadaş gurubu rezervasyon yaptırdık.bizimle telefonda konuşan şahıs oteli bize satmak için elinden geleni yaptı sonunda satın aldık.otele gittiğimizde otelin hiçte anlatıldığı gibi veya resimlerdeki gibi olmadığını gördük.iki gün kaldıktan sonra fark alarak bizi başka otele yerleştirebileceklerini düşündük ve aradık.ancak bize öyle bir fiyat sundularki baştan yeni bir tatil satın alıyormuş gibi.yok efendim paramızın belli bir kısmı yanacakmış ,sigorta bedelimiz verilmeyecekmiş felan.yani verdiğimiz paranın çoğunu kesip bizden üste para istediler.tam anlamıyla sadece para turizmi yapıyorlar.bir daha anı tur mu ,asla asla asla asla.yanından bile geçmeyiz.

ilhan tahan
ilhan tahan
10 yıl önce

yeşil uzungöl turizm d2 yetki belgesine sahip olup karadeniz turlarınız da tur taşımacılık alanında profesyonel kaptanlarıyla sizinle çalışmak isteriz ilhan tahan 0537 679 0098 04623222224 başarılar dilerim

Volkan&Nil
Volkan&Nil
10 yıl önce

Bu yıl Ağustos ayında harika bir tatil geçirdik. Böyle bir tatil geçirmemizde katkısı olan ve Anı Tur nezdinde bize her türlü kolaylığı sağlayan Mustafa beye teşekkür ederiz. Tavsiyesi üzerine tatilimizi geçirdiğimiz otel gerçekten hakkını verecek düzeyde kaliteliydi. Her şey için teşekkürler Anı Tur ve değerli çalışanları.

hande
hande
10 yıl önce

geçen ramazan bayramında anıturla kapadokya gezisine katıldık,rehberimiz hakan öksel işini layıkıyla yapan,esprili,bilgili ve son derece iyi bir rehberdi,onu tanıdıktan sonra anı turla tatile çıkmaya devam etmeye karar verdik ve pamfilya turuna katıldık,rehberlerimiz hakan kadar iyi olmaz diye endişeliydik ama rehberlerimiz numan bey ve zehra hanım da en az onun kadar memnun kalmamızı sağladılar.bundan sonraki tatillerimi de de anıturutercih edicem…

feride küçükler
feride küçükler
10 yıl önce

cansızoğlu turizm şimdide marmara transfer firması ile hizmete başlamış gerçekten helal olsun ya çalışkan iş adamları

Hüsnü ARICAN
Hüsnü ARICAN
10 yıl önce

01- 06 haziran tarihleri arasında anı tur vasıtası ile limak limra otelde konakladım.herşeyden çok memnun kaldım.anı tur ve limak limra otele teşekkür ederim…..

gönül tozan
gönül tozan
10 yıl önce

Anı tur ile granada sevilla(Endülüs kültür gezisi)ne katılma talihsizliğine uğradım.Tam bir rezaletti sonunda mahkemelik olduk ama bir iflas ettik numarası ile yine kendilerini kurtardılar…Kendinizi sakın kaptırmayın…

nuray
nuray
11 yıl önce

anı turla bu bayram yer ayırtmıştım
ama hiç memnun kalmadım başka anı turlarla gelenler çok ucuza gelmiş bizi adnan bey kazıkladıkça kazıklamış kimse çocuğuna para ödememiş bizden para alındı bide villa odayı kaktırmış bize sıcacık otelden çıkıp bir yığın yol yürüdük soğukta villa odasına gitmek için bi daha oraya giderken düşünerek gidicem

Mehtap Koşgül
Mehtap Koşgül
11 yıl önce

Bende Bundan 3 Yıl Öncesine Kadar Anı Tur İle Seyahatlere Katılıyordum Ancak Tatil Bahçesi Turizm’i Tanıyana Kadar Türkiyenin Neresinde Olursanız Olun Aramanız Yeterli Çok Kaliteli Turları Var.Çalıştığı Otellerde Çok Klas Gerçekten Bu İşi Layıkıyla Yapıyorlar Tebrik Ederek Tatilinizi Tatil Bahçesi Turizm İle Geçirmenizi Tavsiye Ederek Tatil Bahçesi adresinden İrtibata Geçebilirsiniz.

olcay altın
olcay altın
11 yıl önce

13.08-16.08-2009 tarihlerinde anıturla bozcaada turuna gittim daha otobüse bindigimizde elin üstünde mutfak böceği vardı dışardan getirdiğimizi sandık veotobüs böcekilacı
kokuyordu söylediğimizde inkar ettiler
hareket ettiğimizde fanla beraber oda parfümü koktu ..gecenin ilerleyensaatlerinde uyuyan kızımın üstünde böcek geziyordu otobüs böcek kaynıyordu otel berbat akçay resort otel dönüştede böcek kaynıyordu eve götüreceğiz diye korktuk eve girmedeneşyalarımızı sirkeledik ilk defa böyle birşeyle karşılaştık lüks otobüslerle yolculuk anı turu la asla yolculuk yapmam

hüseyin bakar
hüseyin bakar
11 yıl önce

SLM BU SENE KARADENİZİ TERCİH ETTİM MÜKEMMEL BİR HAFTA GEÇİRDİM ÖZELLİKLE REHBERİMİZ MAHİR BEYE PROFESYONEL İŞ TECRÜBESİ, BİLGİSİ ,EĞLECELİ ARKADAŞLIĞI,FIKRALARI,İLGİ ,ALAKASI VE MÜTHİŞ SABRI İÇİN VE TÜM EKİBİNE(KAPTAN ERKAN,YARDIMCI REHBER AYKUT,YARDIMCI VOLKAN a)CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORİŞ HAYATINDAKİ BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM,,,,

suna yurtsever
suna yurtsever
11 yıl önce

merhaba;gitiğim Kuş Adası hepeshia holidiya otelinde.
Anı tur rehberi Nihal Uzuna gösterdiği iyi yaklaşımı ve sıcaklığında dolayı.
Anı tura teşekürlerimi sunuyorum

Saygılarımla:

muhammet
muhammet
12 yıl önce

Anıtur ile ilgili olan yorumda çok demode olduğu söylendi. Gerçektende o durumda şuan site ama çok yakın bir zaman içinde yeni internet sayfasıyla hem online rezervasyon imkanı sunup hemde zengin otel yelpazesiyle yapmış olduğu yeni anlaşmalarla 2009 yazına bomba gibi girmeyi hedefliyor. Bu anlamda çok yakın bir zamanda yeni site ile birlikte Anıtur arzu ettiği başarıları yeniden yakalayacğına inanıyorum. Buna artı olarak hiçbir acentanın vermediği yüzde yüz misafir memnuniyeti ile farklı acentalarda bulunan otellerde en uygun fiyat garantisini veriyor.