Pluton‘un kendi hayalinde ki gelişmiş ülke aracılığıyla o dönem ki yönetime baskı kurmak amacıyla kurguladığı düşünülen Atlantis, gerçekten var mıydı? Platon bir ada ülkesi olan Atlantis‘ten bahsederken, Afrika, Türkiye’yi feth ettiğinden bahseder. Gelişmiş bir topluluk olan Atlantislileri Türklere benzeten Platon, merkez şehrinin tam ortasında altın bir tapınaktan bahseder. Maddeye hükmettiğini (teknolojiye yakın bir tanım), seyahatlerinin daha kısa olduğundan bahseder. Karanlık güçleri uyandıran Atlantis’in yine karanlık güçler tarafından yok edildiğini savunur.

Peki sizce gerçekten bir Atlantis var mıydı? Bana göre neden olmasın. Çünkü; dinimizde de bir çok topluluğun yok edildiğini biliyoruz. Aynı zamanda yanardağlar bir topluluğu gerçekten yok edebilir. Büyük bir ada bile parçalanıp yok olabilir.

En İyi Atlantis Fotoğrafları

Bazı fotoğraflar “Kayıp Kıta Mu” fotoğrafları olabilir. Her iki medeniyette kayıptır ve bir birine çok benzer. Hatta aralarında savaşlar olduğunu da bir kaç kaynak belirtir. Tabi o dönemlere ait tek somut delil Pluton’a aittir.

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz