Çok Önemli Uyarı : Uzun süre önce yazmış olduğum yazıdan sonra kötü bir zaman dilimi geçiren CNN Tours aldığım bilgilere göre iflas etmiş. Burada tekrar açıldığına dair mesaj yazmadığımız sürece siz web siteleri üzerinden rezervasyon yapmayınız. Açıldığı zaman acenta yetkilikeri bizi bilgilendirirse uyarıyı düzenleriz. 11.09.2009

Turizm acentalarına olan inceleme makalelerimiz devam ederken neredeyse popüler tüm turizm acentaları incelediğimiz farkettim. Son bir kaç tane kalmıştı ki bunlardan bir taneside CNN Tour firmasıydı. Firmayı aslında incelemelek için uzun süre önce listeme almıştım fakat web sayfalarına giriş proplemi yaşadığımdan dolayı bu güne kadar listeleme fırsatı edinemedim. Tur firması hakkında bir kaç kişiye konuşup fikir alıp sitelerinide inceledim. Bu derleme bilgilerini yazının devamında sizlere aktaracağım.

Dipnot : CNN Tours firması ile CNN Tur firmaları farklıdır. Kapalı olan CNN Tours ‘tur. CNN Tur şu an açıktır ve CNN Tur üzerinden turlara katılabilirsiniz.

16 yıldır sektörde bulunan CNN Tours temel noktası olarak turları almış. Turlar konusunda da kendilerinin uzmanlık alanları yurtdışı turları olmuş. Yurtdışı turlarında önemli bir tecrübeye 16 yılda erişen acenta birikimlerini her yıl misafirlerinin verimli turlar geçirmesi için kullanıyorlar.

cnntour

Önemli bir kadroya sahip olan acenta Kültür Turlarını başarıyla yıllarca gerçekleştirmiş. Kültür turlarına CNN Tur ile katılabilirsiniz, fakat aşağıda ki müşteri hizmetleri kısmına göz atınız.

Müşteri Hizmetleri

Yurtdışı turları gerçekten zor turladır. Ülke içerisinde ki turlardan daha fazla meşakatli olan bu turlar da önemli bir tecrübe ve birikim yoksa zorlanması çok dogaldır. CNN Tour uzun süreler bu turları başarıyla gerçekleştirsede 2009 yılında bir çok insanı zor durumda bıraktı. İptal ettikleri turlar ile insanların heveslerini kırdılar aynı zamanda tur için aldıkları ödemeleride ödemediler. Bu yazıyı yazdığım zamandan bu yana bir çok kişi CNN Tours’u övdüğümü aslında o şekilde bir acenta olmadıklarını söylediler. Bende geçen sene listeme aldığım acentayı ancak inceleyebildiğimi kendilerine bildirdim. Şimdi 2009 yılında acenta çok fazla kişiyi magdur etmiş. Bu yüzden ciddi bir müşteri memnuniyeti kaybı yaşıyor, sanırım bunu belirtmem gerekiyor.

Ülke içerisinde Mavi Yolculuk ve ülke içi kültür turlarıda gerçekleştiriyorlar. Bu çalışmaları sayesinde ülke dışından gelen yabancılarada ülkemizi gezdirip kültürümüzün gelişmesinde ve tanıtılmasında emek harcıyorlar.

Web Sayfaları ve Ülke Turizmi

Yıllar önce yaptıkları web sayfalarını yazılımsal ve görsellik olacak yenilemediklerini görüyorum. Kendi alanında ki rakiplerine göre web sayfası alanında biraz geride kalmışlar. Turizm acentalarına görsellik anlamında şaşalı siteler yakışıyor.

Ülke turizmi için yaptıkları yurtdışından rezervasyonlarda azımsanmayacak kadar çoktur. Sadece turlar şeklinde çalışmayan acenta aynı zamanda ülke içerisinde turizm tesislerinede rezervasyon yapmaktadır.

Yurtdışı Turlarını Nereye Yapıyorlar

ALMANYA AMERİKA BALKANLAR BENELUX-LONDRA BENELUX-PARİS DUBAI FRANSA PARİS HOLLANDA AMSTERDAM İNGİLTERE LONDRA İSPANYA BARCELONA MADRİD İSVİCRE-ITALYA İTALYA CATANIA KLASIK ITALYA İTALYA-FRANSA MISIR SHARM EL SHEIKH MISIR-NIL ORTA AVRUPA

Başlıca tur düzenledikleri yurtdışı ülke ve yöreleri yukarıda ki gibidir.

CNN Turizm İletişim Bilgileri

TURİZM YATIRIMLARI ve DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.
CNN Tour Telefon Numarası : +90 212 444 4 266
Email : [email protected]

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

52 YORUMLAR

 1. Web sayfaları neden kapalıymış sayın yazar biliyormusun. Müşterilerine haber vermeden turlar iptal edildi de ondan. Parasını geri isteyen müşteriler aylardır sinir hastası oldu biliyormusun. Şimdi telefonlara bile çıkmıyorlar. Müşteri memnuniyet oranını şikayet sitelerine bakarsanız anlarsınız.

  • Merhaba Samim,

   Uyarılarınızın ardından tekrar bir inceleme geçirdim ve haklısınız. Bu sene ciddi bir şekilde insanlar magdur edilmiş, uyarılarınız için teşekkürler.

 2. merhabalar insanları bilgilendirmek amaçlı yazıyorum bunları.. konum CCN TOURS cnn tours calışanı olarak sizlere en doğru elden yazıyorum.. evet sizlerin yaşamış olduğu olaylar tamamen olduğu gibidir otellere rezervasyon yapılmış fakat ödemeleri şirket yapmadığından insanlar otel lobilerinin ilerisine alınmamıştır. ve bu insanlara paralarının geri ödeneceği taahhüt edilerek verilmemiştir. bu firma 1 sene boyuncada çalışanlarına para ödememiş kimseye para vermedende kendi firmalarına gece yarısı adam getirterek icra gelmiş ambiyası yaratmış olup en sonunda tamamen kapatılmıştır ne mağdurlar ne calışanlar para alamamıştır. Bunun üzerine cnn tours adlı firma kepengi kapatılmıştır. ve bunun dışında cnn tur adında farklı bir yer acmışlardır.Dikkatinize. Ne benim emeğim değersiz Nede sizlerin paraları ve umutları değersizdir..

 3. bu nasıl bir sistemdir ki ben iflas ettim deyip vatandaşını mağdur edebilsin. bu nasıl bir denetleme mekanizmasıdır ki kötü bir gidişe doğru yol alan bir firmaya karşı vatandaşını uyarmamıştır. firma bir sene boyunca vatandaşına para ödememiş.otel kapılarından insanlar dönmüş mağdur olmuş.. bu nasıl bir düzendirki şirket açmak için 80 kurumdan belge isteyen sayın kurumlar nerelerdesiniz.. sesiniz gelmiyor. kriz,turizm,iç pazar diyen değerli büyükler kim giderecek vatandaşın mağduriyetini.. yoksa kabullenip susalım mı..????

 4. bende aynı magduriyeti trible bi şekilde balayı çifti olarak yasadım ve yasıyorum peki arkadslar nası bi yol izliyosunuz ve ne asamaya gelebildiniz benide bilgilendirebilirmisiniz ben o paranın(balayı parasının) alınteri ile kazanıldıgını çok iyi biliyorum ve geri iade geliceğinden yanayım

 5. Değerl yöneticiler cnntors stanbul merkezli iflas etmiş resmi kurumlar tarafından kapatılmış bir eski ejenta

  Not: cnntur.com.tr cnntur (CNN TOURS İLE) hiç bir ilgisi alakası yoktur bilgilerinize sunulur…

 6. Değerli yöneticiler cnntours istanbul merkezli resmi kurumlar tarafından kapatılmış bir ajentadır cnntur.com.tr yurtdışı baglantılı kurumsal bir tur operatörüdür adı geçen firmayla hiç bir ilgimiz yoktur DUYURULUR…..

 7. Değerl yöneticiler cnntors stanbul merkezli iflas etmiş resmi kurumlar tarafından kapatılmış bir eski ejenta

  Not: cnntur.com.tr cnntur (CNN TOURS İLE) hiç bir ilgisi alakası yoktur bilgilerinize sunulur…
  Bu yazı bana ait değildir.Lütfen izinsiz ismimi kullanmayın.Aksi takdirde size dava açmak zorunda kalacağım.

 8. Selam Arkadaşlar…

  Arkadaşlar cnn tur yurtdışı turu yaptım kadıköy şubesinden aldım tatilimi bir çok firmayla tatile gittim ama cnn tur çok kaliteli ve farklı geldi bana hizmet kalitesi harika her şekliyle dikkatimi çekti cnntur.com.tr tatilinizi alın buradan cnn çalışanlarına selamlar..

 9. Selam

  DEĞERLİ CNN TOURS MAĞDURLARI BEN ESKİ GENEL MÜDÜRÜM SİZLERE GERÇEKLERİ BURADAN YAZIYORUM CNN TOURS BATMASINDAKİ EN BÜYÜK SEBEBLERDEN BİRİSİ FLYEXPRESS CHARTER MARKETING LTD. ŞTİ.

  Halaskargazi Cad. No: 41-44 Kat 1
  Harbiye 34271 ISTANBUL
  Tel : +90 (212) 230 07 07 pbx
  Fax : +90 (212) 234 30 10
  Email : [email protected]

  SAHİBİ OLAN ESKİ ORTAĞIMIZ FARUK ÇİMEN FADIL ÇİMEN NİHAT ÇİMEN’DİR CNN TOURSU HORTUMLADILAR YURTDIŞI TUR PARALARINI NİHAT ÇİMEN FLYEXPRESS SAHİBİ CEBE İNDİRMİŞTİR BU SEBEBTEN DOLAYI BATTIK TÜM İKİNCİ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE DUYURULUR TÜM ALACAKLAR YUKARIDA ADI GEÇEN FİRMEYA BİZZAT GİDEREK ALACAKLARINI ALABİLİRLER DUYURULUR BUNLARA OTELLERDE DAHİL ALAMAYANLAR BU FİRMA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPABİLİR TÜM POSTLAR BURADAN ÇEKİLMİŞTİR BİLGİLERİNİZE…

 10. MERHABALAR

  CNNTOURS.COM.TR FİRMASI KAPANDI YABANCI BİR FİRMA TÜM HAKLARIMIZI ELİMİZDEN ALMIŞTIR ALACAKLARINA KARŞI İCRA YOLUYLA BURADAN ONLARIDA KINIYORUM…

  VERMİŞ OLDUĞUMUZ SIKINTIDAN DOLAYI TÜM HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM.

 11. Ben de geçen yıl mart ayı rezervasyonu yaptırıp tatile gidemeyip ödediği parayı da alamayan gruptanım. Tüketici mahkemesinde davamız devam ediyor. Sonuna kadar yasal haklarımı kullanacağım. Şirket avukat atamış demekki muhatabımız var, acenteyi de sorumlu tuttum. İkisinden biri ödediğim parayı iade edene kadar bu iş sürecek. Davanızı açın bence ve sabırlı olun. Hukuk süreci çok ağır ilerliyor ama ilerliyor

 12. Selam Arkadaşlar Almış Olduğumuz Mısır Turuna Gittik Ailece Cnn Tur Türkiyede Bence En Düzgün Firma Tüm Tatilcilere Tavsiye Ederim

 13. arkadaşlar erken rezervasyon cnn tur başka bir yaptırmayın biz ets tur anı tur gittik rezil olduk yılbaşında cnn tur ile gittik harikaydı millete doğru çalışan yaramaz bu yorumları yapanlarda kesin rakip firma elemanlarıdır pes yani yuh yani yaşasın cnn tur.

 14. Selam..

  Ben Tuna yılmaz türk cnn toursun sahibi bende kimsenin parası kalmaz olunca vereceğim sevgi ve saygılarımla
  Cep tel 05369255060

 15. mesut bu sahtekarlığı yapmamalıydın insanlara iftira atmak neymiş anlarsın yazıklar olsun sana esas sen dolandırıcısın burada herşeyi yazacagım arabamıda ver artık sahtekar

 16. Anladığım kadarıyla CNN TOURS ve CNN TUR karmaşası var. CNN TOURS geçen yıl otel paralarını ödemeyip tatilcilerin parasına el koyan firma. (benim durumum gibi..) CNN TUR ile bağlantısı nedir bilmiyorum ama CNN TUR Şirketi CNN TOURS’la bağlantısı olmadığını ifade ediyor. Şu an ortada CNN TOURS diye bir firma yok ancak mağdur olanlar yasal haklarını arasınlar, davalarını açıp Turizm Bakanlığına, TÜRSAB’a gerekli şikayetlerini iletsinler.

 17. Arkadaşlar bende cnn tours maduruyum tatilime gidemedim alacaklarınızın bir yolu var otelden hizmeti alamadım diye bir yazı alın bankaya paranızın iadesini isteyin hemen ödüyorlar ban her kuruşumu aldım cnntour kapanmadan önce yöneticiler yol göstermişti buradan akıl verenlere teşekür ederiz.

 18. selam.
  Arkadaşlar buradan saçma sapan yorum yapıyorsunuz cnn toursun eski ortağıyım kimseye borcumuz yok saçmalamayın ya yeter artık hepinize dava açacağım.

 19. Selam arkadaşlar duyduguma göre fly expres cnn tur paralarını yamiş http://www.tatilde.org sitesi bile fly expres ilgili yorumları yazmıyor burda galiba avanta alıyorlar araştırdığıma göre nihat çimen cnn sahiblerinnin kardeşiymiş paraları cebe atmış susuyor bir çok postlar oradan çekilmiş ben alacağımı oradan aldım duyurulur harbiyede yerleri yurt dışı tatil ugraşıyorlar.

 20. Selam arkadaşlar duyduguma göre fly expres cnn tours’un paralarını yamiş http://www.tatilde.org sitesi bile fly expres ilgili yorumları yazmıyor burda galiba avanta alıyorlar araştırdığıma göre nihat çimen cnn sahiblerinnin kardeşiymiş paraları cebe atmış susuyor bir çok postlar oradan çekilmiş ben alacağımı oradan aldım duyurulur harbiyede yerleri yurt dışı tatil ugraşıyorlar.

 21. Merhabalar
  Bence de CNN TOURS ile CNN TUR karistirliyor.Cunku biz gectigimiz ekim ayindan beri CNN TUR ile geziye gidiyoruz ve bir sorun yasamadik,Hatta hafta sonu da yine Kusadasindayiz!!!

 22. Değerli yorum yazan cnn tours mağdurları Hafta içi buradan müracat edebilirsiniz tüm paralarınız ödeneek.
  Müeaacat. Nihat ve Faruk Çimen
  FLYEXPRESS CHARTER MARKETING LTD. ŞTİ.

  0 (212) 230 07 07 pbx

  [email protected]
  İyi günlerde Görüşmek Dileğiyle.

 23. cnn tours ve yasin karaca hakkında yazılanlar doğrudur.benim eşim ve yasin karacanın formalite icabı boşandığı eşi ebru gülbeyaz işin başındadır.ben ve yasin karaca istanbulda beş kuruş parasız bi şekilde yaklaşık 4 ay en yakın çevremizi yalanlarla arkamızda EKA VE MEY İÇKİ grubu var diye CNN TOURS firmasını 2 milyon euroya noter satışını yaptık ve yazın saat 12 de harbiyedeki yeri izmire taşıdık,yani kaçtık.

 24. faruk çimen,tuna türkyılmaz ve ahmet altuncunun sahibi olduğu CNN TOURS çok düzgün bir turizm acentasıydı.haklarında söylenen şiketlere biz sebebiyet verdik.her türlü kanunuhaklara sahiptirler.ama biz onları korkuttuk.bizim arkamızda sağlam güçlerimiz var diye.merak edenler mahkeme kanalıyla şuanda kullandıkları ve harbiyeden götürdükleri sörvır şuanda izmirdeki genel merkezdedir.haklarını arayabilirler.

 25. fly expres cnn tours ailesine teşekür ederim tüm alacaklarımı ödediler lütfen laf kalabalığı yapmayın kırıcı olmayın müracat edenlere ödeme yapıyorlar birde ögrendiğime göre bu sezon tekrar faliyetlerine başlayacaklarmış hayırlısı bakalım amma ben yokum.

 26. Benim adımı kullanarak nasıl böyle aslı astarı olmayan yazı yazan seviyesizce yazıyor amma adli makamlarda hesabını verirler benim anlamadığım nasıl bir siteki burası her isteyen isteyeni karalayabiliyor anlamış değilim asılsız haksız yazıyı yazanları tabiki biz tahmin edebiliyoruz yalnız hiç düşünmüyorlarki utanmadan buralarda yazmaya karalamaya kadar düşen cahil zavallı insanlar unutmayınki çok ileri gider benim ismimi yanlış yerlerde kullanan bedelini alacağı emaneti alamayarak belki ödeye bilir.unutmamalı

 27. mart 2009 da haziranda gitmek üzere cnn tour a rez yaptırdım. haliyle bizi de kandırdılar… aylarca paramızı almak için uğraştık .. tüketici mahkemesine dahi verdik. ama başarılı olamadık… tüketici derneğini çalışanının önerisiyle ödemeyi yaptığımız bankaya başvurduk… kredi kartı ile ödediğimizi ve hizmeti alamadığımız söyledik.. ve tüm belgelerimizi sunduk .. 3 ay içinde paramız kartımıza geri yüklendi. bankamıza teşekkür ederiz. bizi olmayan cnn tour ile muhatap etmediği için …. bir daha da hiç bir tura rezervasyon yaptırmayacağım…

 28. Sayın tur araştırması yapan arkadaşlar. cnntur a sakın mail order ile alışveriş yapmayın dolandıracaklar. kartlarınızdan tekrar tekrar çekim yapacaklar.

 29. Sayın Şikayeti Yazan Arkadaşlar Lütfen CNNTUR İsmini Kullanmayın Yabancı Ortaklı Fİrmayız cnntur.com.tr ve cnnbarter.com Bahsi Geçen Şikayet Konusu Olan CNN TOURS İle İsim Benzerliği Vardır Hiçbir Bağlantımız Yoktur.

  SAYGILARIMIZLA KAMU OYUNA DUYURULUR.

 30. # CNN TUR GENEL MERKEZ İZMİR | Ocak 14th, 2011 at 11:45

  Sayın Şikayeti Yazan Arkadaşlar Lütfen CNNTUR İsmini Kullanmayın Yabancı Ortaklı Fİrmayız cnntur.com.tr ve cnnbarter.com Bahsi Geçen Şikayet Konusu Olan CNN TOURS İle İsim Benzerliği Vardır Hiçbir Bağlantımız Yoktur.

  SAYGILARIMIZLA KAMU OYUNA DUYURULUR.

 31. 2008 YILINDAN KALAN BORCUNUZ

  2008 yilinda Hollandada batan ve bana hala sizin tarafinizdan odenmeyen (biletimi aldigim halde ucamadik 3 kisi ) 1300 euro param var sizde bunu sizin muhasebe mudurunuz F.Tilkioglu muhasebe calisanalari Tulin hanim biliyor ama ben hala sizin tarafinizdan madurum maduriyetim duzeltilmesini sizden sizin gibi SAYGIDEGER BIR ISADAMINDAN bekliyorum 2010 yilinda cnn tur odemelerini yapmissiniz. lutfen bana odemenizi yapin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz