İzmir ile özdeşleşmiş olan Efe Tur 1991 yılında Mehmet Efe tarafından kurulup 2003 yılında Mikdat Dabak ve Halit Bıçak ortaklığına devredilmiştir. Devralan ortaklar kısa sürede Efe Tur ‘un seferlerini artırarak ülkenin önemli otobüs firmalarından birisi yapmışlardır. Teknolojik gelişmeleri takip etmeye özen gösteren firma öncelikli olarak otobüslerinin konforlu olmasına gayret ediyor. Kablosuz kulaklık ve İnternet gibi hizmetler ile yolculukların eglenceli geçmesi içinde çalışmaları bulunuyor.

Efe Tur bilet rezervasyonları için 444 00 10 numaralı hattı kullanabilirsiniz.

Otobüs İç Düzeni

Otobüs Modelleri : Trivago – Setra ve Diamond
Otobüs Sistemi : 2 – 5 arası içeçek ve kek
Kek Markası :  Ülker ve Eti
Kola Markası : Pepsi
Dinlenme Tesisleri : Lavoba Ücretli Tesisler

Müşteri Hizmetleri

Bin üzerin çalışanı 130 bilet noktası ile Efe ailesi otobüs seferlerini düzenlemektedir. Mehmet Efe tarafından kurulan acenta aradan geçen yıllarda sektörde ağırlığını hissettirmeye başladı. Bu kadar kısa sürede yaşadıkları önemli başarıların ardında misafirlerini anlayışlar karşılamaları önemli rol oynuyor.

Efe Kart

efetur

Daimi müşterileri ile geçerken binen müşterilerini ayırmak ve daimi müşterilerine teşekkür edebilmek adına bir kart çıkartmışlar. Kart sayesinde “bonus puanlar” kazanabiliyor ve bu bonus puanlar sayesinde ücretsiz seyahat edebiliyorsunuz. Kart başvurusu yapabilmek için en yakın Efe Tur bayisine gidip form doldurmanız gerekli.

Web Siteleri ve Turizm Geliştirme Çalışmaları

Klasik incelememiz olan Web Site ve Turizm konusunda Efe Tur ‘da durumlar gerçekten çok karamsar yapıda. Web siteleri 5 yıl önce ki kurumsal siteler yapısında büyük punto ve bol resimler. 600 – 800 monitörler için tasarlanan eski sitelerin yapısına benzer bir durumları var. Nitekim 2010 İnternet çağında Efe Tur gibi sektörün saygın firması hala İnternet satış işlemlerine başlatmamış. Bu durumda kendi rakiplerinden hayki gerideler. Sitelerinde online rezervasyon ihtiyaçının belirgin olmasından dolayıda rezervasyon için telefon numarasına yönlendirmişler.

Sektörün lider firmalarının bir çoğu turlar düzenleyip turizmin çeşitlenmesine ve güzelleştirilmesine çalışıyorlar. Efe Tur otobüs firması yani seyahat firması olmasına ragmen maalesef her hangi bir turizm çalışması içerisine girmemiş. Zaten kendi web sayfalarının İngilizce bölümü bile bulunmuyor.

Efe Tur İletişim

D-130 karayolu (Bursa asfaltı üstü) Degirmendere/KOCAELİ
Efe Tur Telefon Numarası : 0262 426 91 00- 0 262 426 04 22
E-Posta : [email protected]

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz