Efes

Tatilde.Org >> Efes yöresinin tanıtımına hoş geldiniz.

Efes harabeleri dünyanın en çok bilinen bölgelerinden birisidir. Bu coğrafya roma imparatorluğu kalıntıları ile döşenmiş bir durumdadır. Efes ‘in tarih kitaplarında yer alan tanıtımına ulaşmak için Efes Tarihi linkini takip ederek ulaşabilirsiniz. En güncel Efes fotoğraflarına ulaşmak ve efesi fotoğraflarla gezmek için ise Efes Fotoğrafları linkine tıklamanız yeterlidir. Efes harabeleri İzmir ‘in Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Bu bölgede tatile gitmek isteyenler mükemmel bir doğanın yanı sıra Efes Harabeleri ve Meryem Ana gibi tarihsel dokuları da canlı canlı yaşayabilirler. Bu bölge’nin en ünlü otellerinden biriside Aqua Fantasy Hotel ‘dir.

Efes Son Dakika Haberleri

Efes Mimari Eserleri Nelerdir ?

Efes yöresinde MÖ 6000 yılından bu yana binlerce eser kalmıştır bunlardan başlıca mimari eserleri sizler için araştırarak listeledik. Bu eserler hakkında kısa detaylarına ulaşmak isterseniz Efes Mimari Eserleri linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Efes Hava Durumu

..         ANKARA

Efesten Bir Görünüm


Daha Fazla Fotoğraf için Burayı Tıklayınız.

Mutlaka Gidilmesi Gereken Yer Artemis Tapinagi
( Dünya’nın 7 harikasından birisidir Artemiz Tapınagı )

Artemis Tapınağı

Artemis Tapınağı bugün İzmir kentine 50 km. uzaklıkta bulunan Efes’te inşa edilmiştir.Efes’teki bu tapınak, bereket tanrısı Artemis için yapılmış. Tapınaktaki kaynak milattan önce 700’lerde, tapınak milattan önce 550’de Lidya kralı Croesus’un isteği ile yapılmış. Dönemin en yetenekli heykeltıraşlarının yaptığı bronz ve mermer heykellerle dolu, 90 metre yükseklikte ve 45 metre genişlikte devasa bir yapıymış, 100 kadar sütun varmış. Bereket tanrıçası için yapıldığından içi tapınak, dışı çarşı olarak kullanılıyormuş, hatta bizim Kapalı Çarşı gibi turistik değere bile sahipmiş.

 

Efes Haritası

Efes

Efes yöresinin haritası bu şekildedir. Fakat daha detaylı bir Efes haritası incelemek istiyorsanız Efes Haritası linkine tıklayabilirsiniz.

Yardımcı Linkler

Efes Basket Takımı
Efes İnternet Hizmetleri
Efes Tatil Tanıtımı
Efes Medya Sitesi

Efes Video

Bazı Sitelerde ki Efes Aramaları

Google
Arama

Haber Türk
Haber Tatil

Ege Bölgesi Son Haberler

Efes ile alakalı kategorilerimiz

 • Gezilecek Yerler
 • Haritalar
 • İklim Şartları
 • Mutfak
 • Nasıl Gidilir
 • Oteller
 • Tarihçeler  
 • Derleme Hakkında ve Kaynakçalar

  Tatilde.org derleme yazısı Google, Wikipedia, Google Maps, Kenthaber.com ve Kültür Bakanlığından yararlanarak derleme ve geliştirme yapılmıştır. Sitemizden daha fazla efes bilgileri araştırmak isterseniz efes araması linkine tıklayabilirsiniz. Efes fotoğrafları sitemize özgü olup fotoğrafların başka sitelerde kullanımıda yasaktır. Bu derleme yazısınıda ancak kaynak göstererek sitenizde yayınlayabilirsiniz.

  Derleme Tatilde.org ‘a aittir.