Karadeniz Ereğli hakkında son dönemlerde sıkça makalaler yazmaya başladık. Bu konuda Ereğli’nin turizm potansiyelinin yanı sıra farklı lezzetinden dolayıdır. Ereğli batı karadenizin en popüler şehirlerinden birisidir. İl olarak Zonguldak’a bağlı olsada bir çok alanda Zonguldak’ı geçmiş durumdadır.

Canlı Müzik : Her cumartesi akşamları saat 8 ila 10 arasında canlı müzik vardır. Bu muhteşem canlı perfonmansı kaçırmayın, muhteşemdir.

Bu makalede Ereğli’de ki turizm potansiyelinden ziyade Ereylin AVM konusuna değinmek istiyorum. Ereylin alt katları dahil 6 katlık Ereğlinin merkezinde bulunan büyük bir alışveriş merkezidir. İçerisinde bir çok ünlü cafeleri barındıran Ereylin giriş katında da market olarak Tansaş’ı seçmiştir.

TANSAŞ

Tansaş Ereğli’nin 2009 yılı itibariyle en popüler ve geniş süpermarketidir. En fazla tercih edilen marketi olma özelliğinede sahiptir. Tansaşta fiyatlar ortalamanın biraz üstündedir bu yüzden devamlı kampanyalar yaparak kullanıcılaırna indirimler uygulamaktadır. Ara ara bazı ürünlerde devasal indiirmlerde yaparlar.

Ereylin Magazaları

Sarar, Colins gibi dünyaca ünlü markaların direk satış yerlerine ulaşabilirsiniz. Maalesef fiyat olarakta bu magazalarda durum pek hoş değildir. Türkiye ortalamasından kuşkusuz fiyatları fazladır. Alternatif olarak ise bir çok ünlü markanın yer almasından dolayı çeşitlilik boldur.

ereylin

Ereylin Cafeleri

Big Daddy, Tatlıcı Tombak, Hosta, Burger King gibi popüler yerler Ereylin içerisinde kendisine yer edinir. Aynı zamanda kitap satış yeride bulunmaktadır. Her ne kadar Pizza Pizza’nın pizzasını çok sevsemde Big Daddy’de güzel pizzalar yapıyor. Tek sıkıntı mayonez konusundadır, mayonezleri biraz daha güzel olsa daha güzel olurdu. Sanki kullanma tarihine bir kaç hata kalmış gibi bir tad sezinliyorum.

Tombak : Çay olarak ise Tatlıcı Tombak’ın çayları gerçekten şahanedir. Bu konuda kendileri gerçekten başarılı.

Ereğli Ev Yemekleri Neyesem?

Ev yemeklerini özlediyseniz Neyesem‘e uğramadan geçmeyiniz.  Ereğli’de çok fazla ev yemekleri yapan yeri bulamazsınız, bunların arasında Ereylin cafelerinin olduğu yerde ki Neyesem en lezzetlilerindendir. Elif Hanım ve Zeynep Hanım’ın bu konuda ki titizlikleri ve çalışmaları Ereylin’e ayrıcalık katmaktadır.

Ereylin Kültür Eserleri

Osmanlı’nın en görkemli olduğu dönemlerden yapılmış gibi duran el işi sanatları çok iyi birer hediyelik eşyadır. Hediye olarak sevgilinize veya bir sevdiginize ne alacağınızı kararlaştırmadıysanız el işi bu ürünlere göz atabilirsiniz.

Ereğli’de ki bir çok kişi Ereylin Akışveriş Merkezine mutlaka uğramıştır. Fakat Ereğli’de yaşayıp hala Ereylin alışveriş merkezine hala ugramadıysanız en yakın zamanda mutlaka uğramalısınız.

Ereylin de bulunan kültür eserlerinden satın almak için o konuda ki yetkili işi Rıdvan Bey‘e ulaşarak sitede okudugunuz yazıdan ötürü geldiginizi söyleyip belli bir miktar indirim talep edebilirsiniz.

2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Daha çok sizlere yararlı içerik ekleme gayretimiz devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here