3 yıldır Turizm Bakanlığına bir porje sunmak adına ugraşlar vermiştim. Fakat proje konusunda devlet dairesi yapısı Turizm Bakanlığı’nda da kendisini göstermiş ve maalesef proje başarı konusunda muvaffak olamamıştım.

O zamandan bu zamana kadar Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay‘dır.

ertugrul-gunay

Ertuğrul Günay 1969 yılında İstanbul Hukuk Fakultesini bitirmesiyle beraber 1976 yılında Cumhuriyet Halk Partisinde siyasete girdi. Siyasi geçmişi hayli yogun olan Ertuğrul Günay’ın sizlere siyasi geçmişini anlatmamızın pek mantığı yok. Bizler Ertuğrul Bey’in o muhteşem başarılarından bahsedelim. Her ne kadar bazı kesimler tarafından iktitarda muhalefet gibi söylerle karşı karşıya kalsada Ertuğrul Günay bakanlığı sürecinde çok güzel işlere imza attı.

Ertuğrul Günay Kısa Özgeçmişi

Ertuğrul Günay, 1 Mart 1947’de Ordu’da doğdu. Babasının adı Nazım, annesinin adı Mürüvvet’tir. Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Bosna Savaşı sırasında Bosna’ya giden Türk aydınlarına öncülük etti. Doğu Konferansı ve Yeni Siyaset Girişimi adlı sivil girişimlere çağırıcı ve kurucu olarak katıldı. Çeşitli gazete ve dergilerde yer alan çok sayıda makale ve söyleşisinin yanında iki kitabı yayınlandı. 16.(V) Dönem Ordu Milletvekili. 60. Hükümet’te Kültür ve Turizm Bakanı oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen Günay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kültür Bakanlığı sitesi kultur.gov.tr nerede ve neler yaptıgı hakkında bilgilerde bulunuyor. Kültür Bakanlığı’nın ilgili web sayfasına http://www.kultur.gov.tr/tr/HaberGoster.aspx?F6E10F8892433CFF2783CE77900364F1F16253C00C474F71 bu bağlantıyı takip ederek gidebilirsiniz.

Günay Kültür Bakanı olmasından geçen süreçler takip edildigi taktirde ciddi işlere ve gelişmelere sahne oldugunu da görürüz. Kendisi Kültür bakanı olduktan sonra turizm’de gözle görülür bir artış olmuştur. Kendi bakanlığı sürecinde küresel kriz olmuş olsada üretmiş olduğu aktif dünya siyasetinde bu krizi turizm sektörüne hissettirmemeye çalıştı.

Kültür ve Turizm bakanı olan Günay Kültürel aktiviteleri desteklerken Turizm sektörüne çalışmalarına yogunlaştırdı. Ülke ekonomisi için turizmin ne kadar önemli oldugunu çok iyi bilen Günay bu baglamda yüzlerce yeni tesisi ülkemize kazandırılmasında önemli çalışmalarda bulundu.

Kendi bakanlık sürecinde Avrupa’nın en büyük oteli Mardan Palace açılırken mardan palace konusunda her türlü yardımıda sağlamıştır. Böyle güzel bir çalışmanın ülkemizde olması Ertuğrul Günay için iyi bir artı olmuştur.

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Sayın bakanım 24 25 26 temmuz tarih,inde Büyükler TÜRKİYE şampiyonası SAFRANBOLU da gercekleşecektir bu yarışmalarda sizide aramızda görmekten onur duyarız . Yarışmaya katılan takriben il sayısı 26 il ………saygılarımla
    NİYAZİ AKCA
    akcasporklubu.com
    0536 324 99 16
    SAFRANBOLU KAPALI SPOR KOMPLEKSİ

  2. “kalsada Ertuğrul Günay bakanlığı sürecinde çok güzel işlere imza attı.” sözünü açsanıza.. neymiş o güzel işler? sallıyorsunuz.. nasılsa yiyor bu millet..işin kötüsü hakikaten yiyor bu millet bu tür sözleri :))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz