Hürriyet gazetesinin tatil sayfası hakkında bir yazı yazayım dedim. Her ne kadar da sitelerinde Ege bölgesi hakkında pek fazla bilgi vermeseler de sonucunda yüksek hite sahip deşişik bir tatil sitesiydi, sitede ki bir anket benim çok dikkatimi çekti bu konuyu yazmamda ki en büyük sebep diyebilirim. Anket hakkında birazdan söz edeceğiz. Fakat; biraz site içeriğine bakalım. Dizayn olarak çok karışık geldi belli kaliteli otelleri listelerine atmışlar fakat içerik çok zayıf. Sanki emaneten öyle bir sayfa olsun ilerde değerlenir belki diyerek yapılmış gibi duruyor. Haber anlayışı baya kaliteli e haber gazetesinin sitesi olsun o kadar da demi.

 

Yazarlar kısmı var orada yazar beyler kendi düşüncelerini yazmışlar. Pek okunası bir köşe yazarı göremedim genelde 2. sınıf köşe yazarları mevcut. Eminim bir çogunun Türkçe de devrik cümle nedir ne degildir hakkında pek bilgisi yok, her neyse konumuz o degil. Site genel anlamda iyi denebilir. Anket sorusu ise şu şekilde; Tatil kararını alırken sizi ne etkiler? sonuçları ise şöyle:

 

Tatil kararını alırken sizi ne etkiler?

 

Arkadaşlarım %28

 

İnternet %41

 

Gazete/TV %15

 

Diğer %17

İnternet’in çok bütük bir fark ile birinci olması beni çok sevindirdi. Umarım tatil köyleri sahipleri daha çok bilinclenip İngilizce tanıtımlarını güçlendirip İnternet üzerinde aktif olup ülkemize daha çok döviz girdisi sağlarlar.

Site Adresi : http://tatil.hurriyet.com.tr/s/index.aspx

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz