TC. Kültür ve Turizm bakanlığı sitesine bir göz atalım istedim. Diğer makalelerimizde Ahmet Özekler hakkında yazılar yazmıştık birde kendi web sitelerini inceleyelim. Kültür ve Turizm bakanlığımızın web sitesi www.kultur.gov.tr adresidir. Siteleri ASPX alt yapısı ile kodlanmış, kodlama dili ağır ve popüler bir dil fakat uzantılar ardına kullanıcı bilgilerini tutmak amacıyla attıkları sessionlar sitenin web tasarımcı gözüyle baktıgında eksi bir yanı oluyor. Daha fazla kişiye ulaşmak için bu sessionları temizlemek zorundalar. Aşagıda ki kısımda Turizm bakanlığında bazı önemli içeriklerin listesini sunduk sizler araştırmak istediginiz konuları aşagıda ki konulardan birine tıklayıp araştırmalarınıza devam edebilirsiniz.

Kütüphaneler ile ilgili web sayfaları http://kygm.kulturturizm.gov.tr/ Kygm isimli siteleri yapı olarak güzel gibi duruyor bu siteleride ASP dili ile yazılmış. Daha geniş bir site kültür bakanlığı için hatta kütüphaneler kolu için şart. Çok geç kalınmış bir çalışma ileri dönemlerde bu çalışmalarını layigi ile yerine getireceklerine eminim.

Bu sitede ki veriler Kültür ve Tuzim bakanlığının sitesinden yardım alarak hazırlanmıştır.

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz