Turizm yöreleri ile ülke genelindeki fiyatları bir birine yaklaştırması konusunda Süper Marketlerin katkısı şüphesiz birinci dereceden önemlidir. Ülke genelinde aynı fiyat politikasını izleyen süper marketler turizm yörelerinde de fiyatların abartıya kaçmasında en önemli faktörlerden de birisidir. Tatilde.org olarak turizm ile alakalı bir çok sektör hakkında da inceleme yazıları yazıyoruz. Bu konuda sayısı çok fazla olmayan “Süper Marketler” hakkında da notlar düşelim, müşteri hizmetleri konusunda da bir şeyler söyleyelim istedik.

Tansaş müşteri hizmetleri konusunda 444 10 44 bu numarayı arayabilirsiniz.
Süper Market Tansaş ülkemizin önemli marketler zincirinden birisidir.

Tansaş Fiyat Politikası

Ülke genelinde hemen hemen her şehirde şubesi bulunan ülkemizin önemli süper marketlerinden birisidir. Arada sırada yaptıkları devasal indirimler ile müşterilerinede alışverişlerde kolaylık sağlayarak hitap etmektedir. Tansaş aynı zamanda “Şok Fiyat” etiketlerine de sahip olup belli ürünlerde belli dönemlerde şok indirimlerde yapmaktadır. Fakat genel olarak fiyatları ortalamanın ne altında nede üstündedir. Diğer marketler ile genel olarak tüm ürünleri kapsadığımız zaman fiyatları aynıdır.

Tansaş Müşteri Hizmetleri

Birinci madde güler yüz.

Tansaş’ta bu eksiktir. Genel olarak çalışanlar gündüzü akşam yapabilmek için uğraşırlar ve o gün mutlaka akşam olur. Komplex kampanyaları yüzünden kasiyerlerinde kafası karışmış ve her gelen müşteriye bu kampanyaları anlatmaktan bıkmışlardır. Bu durum kasiyerlerin müşteri ile diyaloglarına zarar verdiği gibi aralarına sınır koymasınada neden olmuştur.

Tansaş aynı zamanda Migros’a da bağlıdır. Aynı kuruluşa ait Tansaş ile Migros arasında müşteri hizmetleri konusunda dağ gibi fark vardır. Tansaş Türkiye çapındaki kasiyerleri ile gerçekten toplanıp müşteri hizmetleri konusunda Migros çalışanlarından özel olarak ders almaları gerekir.

Tansaş Kdz. Ereğli Şubesi

Tansaş’ın önemli şubelerinden biriside Kdz. Ereğli şubesidir. Yapı olarak muntazam şekilde yapılan Tansaş Süper Market Kdz. Ereğli Şubesi çalışanları olarak ise önemli derecede eksik kalıyor. En başta Kdz. Ereğli şubesi müdürü Alper Bey’in Ereğlileri sevmemesinden başlayan yani baştan kokan bir durum/zihniyet söz konusu. Tabana doğru inen bir memnuniytesizlik artışıda gözlenmektedir. Bu artış taban olan kasiyere geldiği zaman Ereğlide aysberge benzer bir atmosfer söz konusudur.

Şu konununda altı cizilmesi gerekiyor tabandan üste Ereğli Şubesi genel olarak düzelmesi gerekir. Tansaş Müşteri hizmetleri konusunda otel ve turizim acentlarının yaptığı gibi genel bir brifing vererek personelin müşteri hizmetleri şuurunun gelişmesi sağlanmalıdır. Müşterilerin aradığı fiyat ve çeşitten sonra güleryüz ve sevgi gelir. Bunlardan bir tanesi eksik olursa Süper Market konusunda düşünmek gerekir. Nitekim Tansaş Ereğli’de bir Süper Market midir? Sorusu sorulabilir.

Tansaş İletişim Bilgileri

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürlük
Turgut Özal Bulvarı No:12 34758 Ataşehir-İstanbul
0 216 579 30 00

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

3 YORUMLAR

  1. ben tansasın devamlı müşterisiydim ama bundan sonra gitmiycem dün akşam kendini bilmez birileri beni marmaris merkezde bulunan tansasın kapısında cevirip aradı ne oldugumu saşırdım hırsızlıkla suçlandım resmen bu yüzden kınıyorum marmaris tansaş çalışanlarını

  2. güvenlik sorunları var sanırım.her önüne geleni hırsız muamelesi yapıyorlarmış.öğretmen kızımıma da aynı şüpheyle bakmışlar.daha çok duydum insanları taciz eden güvenlikçilerinin olduğunu.bu yüzden migrosu yada kipayı tercih edeiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz