İnternet’in turizmi şekillendirmeye çalışmasıyla beraber yazılım alanında önemli bir ihtiyaç oluştu. Büyük acentalar yazılım ihtiyaçlarını kendi bünyelerinde oluşturarak giderirken bazı acentalarda farklı yollarla ihtiyaçlarını gidermeye çalıştılar. Günümüzde “Turizm Yazılımcılığı” alanı oluşmuş ve insanlar bu alanda kariyer oluşturmayada başlamıştır. Ülke turizminin gelişmesi ve avrupa ile yazılımsal alanda rekabet edicek kaliteye ulaşmak amacıyla TeknoArge bir süredir çalışma içerisindeydi. Bu çalışmalarını yakın zamanda beta yayınından çıkartarak kullanılabilir sürümünü yayımladılar.

TeknoArge

2003 yılında bir kaç yatırımcıyla Alfa Server‘ı açan grup, 2005 yılında yatırımlarını tek catı altında toplamaya karar vererek tüm markalarını TeknoArge markası altında gerçekleştirmeye başladılar. Bir çok sektörün yazılım ihtiyaçını kestirerek bu alanda en iyisini yapmaya çalışan firma, çalışmalarıyla yüzlerce firmanın yazılım ihtiyaçını karşılıyorlar.

Bilgi : Alfaserver.net websayfaları aracılığıyla domain kaydı yapabilir ve hosting satın alabilirsiniz.

Acente2 Çalışmaları

Bu zamana kadar yazdıkları web programlamaları arasında en çok övgü duyduklarıda kuşkusuz acenta yazılımı Acente2 uygulamasıdır. Bu yazdıkları yazılımla İncoming yapan operatörlere kadar tüm acenta derecelerine hitap etmeye çalışmışlar. Bir kaç farklı sürümü bulunan web yazılımı ile kolay bir şekilde online rezervasyon alımları gerçekleştiriyorlar. Güvenlik, görünüm, işlevsellik ve aramam motoru dostu sistemlerini gündemi ve günceli takip ederek güzelleştiriyor ve geliştiriyorlar. Acente2 uygulamasını acentalar temin etmesiyle beraber kendi web yazılımlarının daha iyi bir hale gelmesi için uğraşan bir grubun olduğu bilincindeler. Acentaların özel ihtiyaçlarınıda karşılama konusunda taahhütleride bulunuyor.

Demo : Acente2 uygulamasına ait demo sayfasına 10.08.2010 tarihinden itibaren Tatilpanosu.com web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Tatil Panosu’da Acente2 yazılımını kullanmaktadır.

En iyiye gitme konusunda acentalar için kapıyı aralayan firma web üzerinden online satış yapmak isteyen acentaların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Bu konuda “Acente2” uygulamalarına piyasada ki tüm bilinen özellikleri ekleme çalışmasındalar.

Acentalar ve Yurtdışı Pazarı

Türk turizminin en önemli dilimi yurtdışındandır. Para kazanmak isteyen acentalar gözlerini yurtdışına çevirmiş ve sistemlerinide bu şekilde kurmuştur. Zaten İstanbul’dan birisini alarak Bodrum’da tatil yaptırmanın kimseye bir yararının olmadığını herkes biliyor. Ülkesine gönül verenlerde gözlerini devamlı döviz girdisi sağlayacak çalışmalarda bulundurmaktadır. Acente2 tam olarak bu konuda devreye girmektedir. Yeni sürümlerinde bir mekanizmayla farklı dilleride yönetme çalışması içerisindeler.

Alt Acentalar ve Gelişmiş Yönetim Paneli

Ana admin paneli ile alt acenta web sitelerine etki etmeyide sağlamışlar. Fiyat ve otel özellikleri gibi devamlı değişen değişkenler ana acenta paneliyle güncellenebilmektedir. Örneğin fiyatı ana acenta değiştirdiğinde bu değişlikle alt acenta siteleride etkilenmekteler.

Her alt acenta sitesinin aynı zamanda kendi yönetim paneli bulunmaktadır. Bu yönetim paneli aracılığı ile sitenin bir çok yerine direk etki edebilirken. Kendi içeriklerinide diledikleri gibi geliştirebiliyor ve düzenleyebiliyorlar. Bir tür özerk bir yapıya büründükleri belirtilebilir.

Teknoarge İletişim Bilgileri

Adres: Alemdar Cad. Soydan İş Merkezi Kat 2 No 90 İzmit
Telefon: 0262 324 67 00
Web :
E-Posta: info@teknoarge.com

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz