Turizm Bakanlığı’nın İnternet ortamında Türkçe lehçeleri için yapmış olduğu bir çeviri hizmeti bulunmaktadır. Bu web uygulaması ile Türkçe yazdıgınız bir yazıyı diğer Türkçe Lehçelerini çevirisini yapabilirsiniz. Yazılım programlama ve çeviri olarak ne kadar sağlıklı tam bilmiyorum. Turzim Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu proje ciddi bir çeviri eksikliğinide gidermiş oldu.

Turizm Bakanlığı web sitesi kultur.gov.tr ‘de bir çok hizmetin yanı sıra diğer Türkçe lehçeleri için de böyle bir hizmet vermesi diğer Türk ülkelerinde ki kardeşlerimiz ile kaynaşmamız açısından bizlere yardımcı olacaktır.

Hizmetten yararlanabilmek

Bu hizmet tamamen ücretsiz oldugu gibi hemde çokta hızlıdır. İlgili konuya gitmek için http://www.kultur.gov.tr/tr/gaspirali/default.asp bu linki takip edebilirsiniz.

For English : http://www.kultur.gov.tr/tr/gaspirali/default.asp?strDil=English

 Çeviri yapabileceginiz Türkçe lehçeleri aşagıda ki gibidir.

Altayca
Azerice (Genel)
Azerice (Özel)
Başkurtça
Çuvaşça
Gagavuzca
Hakasça
Karaçayca
Karakalpakça
Kazakça
Kazan Tatarcası
Kırgızca
Kırım Tatarcası
Kumukça
Malkarca
Nogayca
Özbekçe
Tuvaca
Türkmence (Genel)
Türkmence (Özel)
Yakutça
Yeni Uygurca 

Yazılım hakkında detaylar

DAMLA YAZILIM A.Ş.

Danışman:
Doç.Dr. Mehmet KARA

Programcı:
Murat KAYA

Yardımcı programlar

Kendi word programınıza yama olarak kuracagınız birazdan paylaşacağımız dosya sayesinde direk MS Word programı içerisinde çeviri yapabileceksiniz. Bu sayede hızdan ve zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

 Türkçe Lehçeleri
 Bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.
Kültür Bakanlığı Hizmetlerinden Birisidir.

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz