Uzun süre önce listemize eklediğimiz Tüten Tur hakkında ki makalemizi yazıya başladığımız dönemlerde yazamamıştık. O günlerde sitelerine erişemediğimiz için yazamadığımız makaleyi 2010 yazı gelmeden yazalım istedik. Tüten Tur kendi sektöründeki turizm firmalarından bu zamana kadar operasyonel ve müşteri hizmetleri alanında geride kalmadan günümüze kadar geldi. Yurtiçi turları konusunda önemli bir tecrübe sahibi olan acenta turlar konusunda da çok uygun fiyatlar vermekte.

Club Tüten Tur İflas Etmiştir. Güvenliğiniz İçin Tüten Tur Logolu Bir Yerden Tatil Satın Almayın.

Tüten Turizm Müşteri Hizmetleri

10’dan fazla şubesi bulunan acentanın uzun yıllardır gerçekleştirdiği başarılı tur çalışmalarından sonra sabit bir kitlesi bulunuyor. Aile atmosferinde ki acentanın müşteri memnuniyetsizliğinede tahammülleri yok. Her hangi bir şekilde misafirlerinin memnuniyetsiz veya bir şikayetle karşıya karşıya kalmaması içinde gayret sarfediyorlar. Bu kadar zamandır gerçekleştirdikleri turlar sayesindede tur genelinde olabilecek hemen hemen her durum hakkında da tercübe edinmişler.

Club Tüten Tur şu alanlarda misafirlerine hizmet vermektedir; Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar, Yurtiçi ve Yurtdışı otel rezervasyonları, Kongre/Seminer organizasyonları, Rent a Car /Otobüs kiralama hizmetleri, Bayi toplantıları, Okul turları, Kültür turları, Vize işlemleri, Okul balo ve yemekleri.

Bilgi : Tüten Tur Müşteri Hizmetleri Numarası : 0212 225 72 48

Fiyat Politikaları ve Proje Geliştirme

Oteller konusunda farkettiğim üzere bazıların “tek yetkili” çalışması yapmışlar. O yüzden bazı otellere sadece Tüten Tur üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz. Tek yetkili girmedikleri otellerde acenta fiyat ortalamasında bir seyir izliyorlar. Farklı farklı 3 otel üzerinden araştırma yaptığımda 1 tanesinde biraz az diğerlerinde ise ortalamada olduğunu gördüm. Bizlere güvendiğinizi bilerek kaleme aldığımız makalelerde size tavsiyemiz hangi otelde tatilinizi yapacağınıza karar verdiyseniz fiyat karşılaştırması için birde Tüten Turizmin fiyatlarına bakmanızdır. Elbette kaliteyi ve müşteri hizmetleri konusunuda tatiliniz için bir köşede bulundurun.

Turlar konusunda fiyat politikaları ise tamamen uygun bir yapıda. Yıllarca yaptıkları çalışmalar sonucunda tüm herşeyi minumuma çekere, müşterilerine maksimumum bir tur uygulaması geliştirmişler. Fiyat ve tur kalitesi dengesinde Tüten Tur’un önemli artıları durumu dahada güzelleştiriyor. Kültür turlarına katılarak ortalama 250 TL ile Anadolu’yu doyasıya gezebilirsiniz.

Web Siteleri ve Online Rezervasyon

Web sitelerini clubtutentour.com olarak belirleyip üzerinde çalışmaya başlamışlar. Fakat kendi sektöründeki rakiplerine göre biraz web yatırımlarında geride kalan acenta sitelerinde görsellikten ziyade işlevselliği ön planda tutmuşlar. Kullanıcı dostu bir yapısı olsada hala 2005 yılında gibi gözüken bir sistem mevcut. İleri dönemlerde sitelerini baştan aşağıya yenileyeceklerini tahmin ediyorum.

Tüten Turizm İletişim Bilgileri

Adres: CUMHURIYET MAH. ERGENEKON CAD. NO: 58/16 KAT 1 Sisli/Istanbul
Tel: 0212 225 72 48
Faks: 0212 225 69 82
Web : clubtutentour.com

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

30 YORUMLAR

 1. yazdıklarınız biraz abartı olmuş hiç tüten tur ile tatile gittiniz mi bilmiyporum ama müşteri hizmetleri çok zayıf tatili alana kadar iyiler aldıktan sonra hiç birşeyinizle ilgilenmezler.. bence bulaşmayın..

 2. Asla bir yere gitmyin yapıkları herşeyde bir problem var. Tatile bu firma ile gitmeyi düşünüyorsanız başınıza bela almışsınız demektir

 3. tesadüfen gördüm yazılanları şu anda, biz ailece tüten tur ile suriye tur yaptık 2010 mart ayında, fevkalede organize ve güzel bir turdu.herkese tavsiye ederiz. Ayrıca daha önce ismi büyük ıkı acenta ile başımıza gelenleri anlatmıyalım istersenız buradan..insanların ekmekleri ile oynamak adet haline geldi şu ınternet üzerınde..

 4. eyvah tatili planladım.korktum yazılanları görünce başımıza böyle şeyler gelirse way bizim halimize oğlumla 🙁 parasıda ödendi nasıl vazgelirse şimdi bilemiyorum

 5. tüten turla bırakın yurtdışını yurtiçi hiçbir yere gitmeyin en basit rezervasyonu beceremiyolar. paranızı almak için tatil kadar para harcarsınız

 6. Tüten tur insanları dolandıran ve tatillerini mahveden bir turizm şirketi. Tatilden dün gece döndük ve 7 günlük tatilimiz burnumuzdan geldi. ASLA bu tur ile anlaşmayın. Gerekli yerlere gereken şikayetleri yarın itibariyle yapacağız.

 7. TÜTEN TUR İLE YAŞANAN REZALET
  2010 MART AYINDA TEMMUZ AYI İÇİN YEPTIRDIĞIMIZ REZERVASYON İÇİN TATİLİMİZİN BAŞLAMASINDAN 1 GÜN ÖNCE TÜTEN TURDAN ARANARAK OTELİN İFLAS ETTİĞİ BİLDİRİLDİ. 1 HAFTALIK TATİLİ BİRDE FARK ÖDEYEREK BAŞKA BİR OTELDE 4 GÜNE İNDİRMEK ZORUNDA KALDIK AMA BİTMEDİ GİTTİĞİMİZ OTELDE REZERVASYONUNUZ YOK DEDİLER. NE YAPIP EDİP OTELE GİRDİK VE BUNCA OLAYDAN SONRA 4 GÜN TATİL YAPABİLDİK. BİZDEN SONRADA TÜTEN TUR ARACILIĞIYLA OTELE GELEN HERKES AYNI SORUNLA KARŞILAŞTI.BİR DAHA ASLAA…

 8. İnternette TÜTENTUR ile ilgili yazilan onlarca şikayeti hiçe saydim. Abartıyorlar dedim, yıllardır TUTENTUR ismini duyuyorum dedim ve rezervasyon yaptırdım. İzmir den Antalya ya gittim. Sokakta kaldım. Anlasması dahi olmayan otellere rezervasyon yaptıgını öğrendim. Paramı tam 2 ay sonra onlarca telefon görüşmesinden sonra alabildim. STRES YAŞAMAYI SEVEN, SİNİR KRİZİ GEÇİRMEK İSTEYEN VARSA aynen benim yaptığım gibi internette yazilanlari hiçe saysın.

 9. 2010 YILI MİRSİDE TROPİC OTEL KURBANIYIM, OTEL KAPANIYOR CLUP TÜTEN TUR ARAMA ZAHMETİNDE BİLE BULUNMUYOR. BİZ 10 SAATLİK YOLDAN GELİYORUZ OTELİN KAPANDIĞINI ÖĞRENİYORUZ. BAŞKA BİR OTELEDE GÖNDEREMİYORLAR ÇÜNKÜ SEZON DOLU PARA İADEMİZİ YAPIN DİYORUZ 2 AYDIR GİTMEDİĞİM TATİLİN PARASINI BİLE GERİ ALAMIYORUM. BU TURUN NERESİ GÜVENLİ ALLASEN.

 10. Kurban Bayram’ında Tüten Tur’dan satın aldığımız Bulgaristan turuna nakit ödeme yaparak 2 kişilik kayıt olduk.Firma konsolosluktan yanlış tarihli vize almış ve bunu turun yaplacağı gün öğrendik. Katılamadığımız tur ücretini genel müdür SEVAN DEMİR ödemeyeceğini söyledi.(715 euro)defalarca
  actığımız telefolara ve atılan maillere rağmen para ödenmiyor .Turizm bakanlığının paket turlar için mecburi tutuğu fakat TÜTEN TUR tarafından uygulanmayan PAKET TUR ZORULU SİGORTASI yapılmış olsaydı parayı sigortadan kolayca alabilecektik.

 11. Club Tüten Tur yasal olarak yapması mecburi olduğu PAKET TUR ZORUNLU SİGORTASInı yapmadığı için yasalar önünde kendisini savunamıyor.TURSABa verdiğimiz şikayet dilekcesine verecek cevap bulamıyor.Hesap vermesi gereken yerlere bile tenezül edip cevap yazmıyor.Turizm bakanlığı şikayet edilince paket tur zorunlu sigortasını yapmayan acentaların işletme belgesini iptal ediyor.

 12. Club Tüten Tur yurtdışı turlarda aldığı vizenin tarihinin yaptığı turla aynı tarih olup olmadığını kontrol etmediği için sizi o ülkenin kapısına kadar götürüp o ülkenin polisine hesap vermek zorunda bırakabilir.Bu anlatığım benim başıma gelecekti eğer ben turun yapılacağı gün ofislerine gidip pasaportları istemeseydim.Bulgaristan turunu otobüsle yaptığı için yolcularını giderken yoldan alıyor pasaportlarınızı da size otobüste teslim edeceğini söylüyor.Bulgar polisine hesap vermekten kurtuldum fakat TÜTEN TURDAN GİTMEDİĞİM TURUN PARASINI KURTARAMIYORUM.

 13. CLUB TÜTEN TURU Marjinal Turizm Yat Sey Ac Nak San veTic Ltd Şti KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü SEYAHAT ACENTALARI DAİRE BAŞKANLIĞIna şikayet ettim.Adresiİsmet İnönü Bulvarı No5 EMEK-ANKARA

 14. Tüten turlar sapanca turuna çıktık…çıkmasaydık keşke…Rehberlik hizmeti diye birşey yok.Gidilecek yerle ilgili anlattıkları 2 cümleden öteye geçmiyor.Yanlış yanlış bilgiler. sadece bir örnek: Sapanca gölü derinliğini 3km dediler herkez gülünce 3m olarak düzelttiler:) Tur programı diye birşey yok. Götürecekleri yere bırakıp 2 saat serbest zaman diyorlar. Bak başının çaresine.Paranıza yazık kendiniz gidin çok daha iyi. Asla bir daha bu tur şirketini kullanmayacağım.

 15. 2010 temmuz TÜTEN TUR gazete ilanı ile gittiğimiz CLUP AQUA GÜMÜŞLÜK OTEL aaa birde ne görelim otel ortada yok hemde haziranda yaptırdığımız rezervasyona ödediğimiz ücrete rağmen işin garip tarafı hala paramız iade yapılmadı moral için gittiğimiz tatilimiz kabus oldu sokakta kaldık denize 0,kaydıraklı havuz… hayallerimizi karşıdan gördüğümüz deniz atıp geldik

 16. 2010 temmuz TÜTEN TUR gazete ilanı ile gittiğimiz CLUP AQUA GÜMÜŞLÜK OTEL aaa birde ne görelim otel ortada yok hemde haziranda yaptırdığımız rezervasyona ödediğimiz ücrete rağmen işin garip tarafı hala paramız iade yapılmadı moral için gittiğimiz tatilimiz kabus oldu sokakta kaldık denize 0,kaydıraklı havuz gibi uyduruk resimlere kanarak gittiğimiz tatilimizden hayallerimizi karşıdan gördüğümüz deniz atıp geldik

 17. 2010 temmuz TÜTEN TUR gazete ilanı ile gittiğimiz CLUP AQUA GÜMÜŞLÜK OTEL aaa birde ne görelim otel ortada yok hemde haziranda yaptırdığımız rezervasyona ödediğimiz ücrete rağmen işin garip tarafı hala paramız iade yapılmadı moral için gittiğimiz tatilimiz kabus oldu sokakta kaldık denize 0,kaydıraklı havuz gibi uyduruk resimlere kanarak gittiğimiz tatilimizden hayallerimizi karşıdan gördüğümüz deniz atıp geldik TÜTEN TUR’a tatilimizi burnumuzdan getirdiği için teşekkürlerrrrrr!!!!!

 18. Club TÜTEN TURun işletme belgesi Turizm Bakanlığı tarafından15-1-2008 de hakkında bakanlığa yapılan şikayetler nedeniyle iptal edilmiş.27-07-2010 tarihinden sonra yasal olarak tekrar tur satma hakkını elde etmiştir.Yaptıklarından dolayı geçmişden ders almadığı için işletme belgesinin 2. defa iptali yakındır.

 19. TÜTEN TUR TURSABa güvendiği için herkesi mağdur ediyor.TURSAB onun yaptığı haksızlıkları sadece kınamakla yetiniyor.CEZALANDIRMASI yada TURİZM BAKANLIĞINA hakkında yazması gereken raporu yazmayarak onu ödüllendiriyor.BAKANLIĞIN kendisine verdiği yetkiyi kullanmıyor.

 20. Tüten Tur’dan Bulgaristan tur paketi satın aldık ve vize için pasaportu, evrakları 1 ay öncesinden verdik. Vize almadaki beceriksizliklerini bildiğimizden turdan önce defalarca arayıp vizenin durumunu sorduk. Turun yapılacağı gün de firmayı 3 kez arayip vizenin doğru tarihle alındığına dair teyidini aldık. Akşam otobüse bindik, İstanbul çıkışında pasaportlar dağıtıldı ama benim pasaportum çıkmadı! Daha trajik olanı nerede olduğuna dair hiçkimsenin bir fikri yoktu!!! Gece yarısı saat 01 de Selimpaşa’da otobüsten indirildik. Ertesi gün öğlene kadar pasaportum bulunamadı, meğerse vizeye bile verilmemiş, ama defalarca aramış olmamıza rağmen bir kere bile kontrol edilmemişti! 3 hafta sonraki tur için anlaştık, bu arada işyerinden aldığımız izin de yandı. Yapılan hatanın telafisi için orada düzenlenecek turlara ücretsiz katılacağımızı sözü verildi ama tabii ki yerine getirilmedi. Gecenin bir vakti Selimpaşa’dan İstanbul’a ödediğimiz taksi ücreti de söz verilmesine rağmen hala ödenmedi.
  Tüten Tur ile iş yapmadan önce bin kere düşünün!!!

 21. tüten turla paris benelüks turuna çıktık 3 ayda vize ancak alındı tur parası yattı sabah havaalanına gittiğimiz zaman almanya biletim kesilmemişti uçağın kapanmasına dakika kala 1200 tl vererek ayrı bilet kestirdik,bununlada kalmadı turun daha ilk gününde rehberlerin anlaştığı bir lokantada 75 auro ya bir kase çorba iştik buda yetmiyomuş gibi 3 yıldızlı şehir merkezinde olması gereken otelimiz kapıları kilit olmayan zenci mahallesinde bir apart çıktı.sakın tüten turla bir yere gitmeyin rezil olduk -tur acentasında da muhattap bulamıyosunuz kaçıyolar değil paranızı vermek telefona bile cevap vermiyolar

 22. bende tam grupfoni den Prag turu alacaktım. bir bakayım nasılmış şu tüten tur dedim. iyi ki bakmışım. 1 yıl boyunca tatil için biriktirdiğim param heba olacaktı. sizlere geçmiş olsun diyorum, sayenizde bende zarardan kurtuldum. asıl sorulması gereken soru grupfoni bu kadar şikayete rağmen nasıl bu insanları hala fırsata koyuyor.

 23. CLUB TÜTEN TUR tarafından yanlış vize aldıkları için gidemediğim 2010 KURBAN BAYRAMI turunun parasını da geri ödemeyeceklerini söyledikleri için daha fazla kişinin da mağdur olmaması için ilanlarını yayınlayan bütün satış sitelerini uyardım bana sadece teşekkür ederek ilanlarını almaya ve yayınlamaya devam ettiler.21 EKİM 2010 tarihinde ödediğim 715 EUROyu hala geri ödemediler.TURSABa haklarında yaptığım şikayete AYIPLI HİZMET olduğunu ve parayı geri ödemesi kararı kararı MAYIS 2011 de verildiği halde para geri ödemedi.

 24. 02.07.2011 Cumartesi günü Tüten Tour aracılığıyla aldığımız Bodrum oteli SKY SEA ‘de konaklamaya karar verdik .Otele giriş yaptığımız andan itibaren çok kötü koşullarla karşılaştık,normalde 3 gece 4 gün olan otal konaklamamızı 1 gecede bitirip ertesi gün sabah 08.30 da otelden kaçarcasına gitmek zorunda kaldık, nedenine gelince odalar pislik içindeydi,tuvalet rezervuarı bozuk ,klozetlerin üstü pis,duştan akan su soğuk ve deniz suyuydu,ayrıca tam pansiyon demişlerdi ama bir öğün dahi yiyemedik yemekler felaket ve yemekhane kokuyordu ve daha bunun gibi çok kötü izlenimler…Ben daha öncede tüten turdan fırsat aldım ama böyle bir rezillikle karşılaşmamıştım,nasıl oluyorda böyle bilinmiş ve ünlü bir tur böyle rezil eski ve pis bir otelle anlaşır,biz iki kişi otele gitmiştik moral bozukluğu nedeniyle diğer 2 gece otelde kalamadığımız gibi sinirimizden bodrumun keyfini dahi çıkaramadık,denize giremedik.içerde kalan 240 TL nin mağduriyetimiz nedeniyle tarafımıza geri ödenmesini talep ediyoruz.Böyle tanınmış bir turun bir dahaki anlaşmalarında daha dikkatli olmasını bekliyorum.Kimseyede o otele gitmesini tavsiye etmiyorum
  Bilginize..

 25. Bodrum Turgut Reis Sky Sea Hotel de 7 gün konaklamak üzere peşin ödeme yaparak geldik. Çocuğumuz yolda zehirli ishale yakalandığı için Akşam üstü Otele giriş yaptık. Geldiğimizde önce bize Otelin dolu olduğunu hiç oda olmadığını söylediler. Daha sonra bize 1 oda verebileceklerini, ancak çocuklarımızı yan tarafta bulunan Ayden Beach adlı Otele yerleştirebileceklerini söylediler. Hastalık nedeniyle çaresiz kabul ettik. 2 gün süren iki Otel arasındaki hasta bakımı ve çocuğumun kötüleşmesi nedeniyle Bodrum Devlet Hastanesinden aldığımız raporla Otelden ayrıldık.
  Yemekler sıfır.Berbat.Otelin yataklarının yayları götünüze batıyor.yayları bozuk. Aman yatak üstünde eşinizle yaramazlık yapmaya kalkmayın mazallah aşağıdakiler duyabilir. Denize girilecek gibi değil. Her tarafı kayalık. Özel plaj ayakları filan hikaye. İçkiler fason. Meşrubatlar Boyalı su. Yani canımızı zor kurtardık.
  Allahtan yaklaşık 3 hafta sonra 5 günün parasını kavga – döğüş aldık. Sonradan öğrendik ki Club Tüten Turizm Seyahat Acentası’na ait seyahat acentalığı işletme belgesi, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 14.06.2011 tarih ve 126148 sayılı makam oluru ile iptal edilmiş ve Birlik üyeliği sona ermiş. Yani TÜRSAB bu Tur’u üyelikten atmış. Korsan çalışıyorlar. Aslında bu Tur’a ”Club Korsan Tur” demek daha doğru olur. Ankaradan gidiş – geliş masrafı, yolda çektiğimiz eziyetler yanımıza kar kaldı. Ama ne yapalım. Göte giren şemsiye bir daha açılmazmış. Siz, siz olun götünüze giren bir şemsiye girsin istemiyorsanız Bu Turdan uzak durun.

 26. Tüten Tur, Hola Turizm ya da her neyse, neden bir çok farklı isimle sektörde yer aldıklarını bu acentadan aldığınız bir tura katıldıktan sonra anlıyorsunuz. Personelinden araçlarına herşey rezalet. 30 Mart-1 Nisan arası buradan satın aldığım Selanik Kavala Turuna katıldım. Yola arızalı bir araçla çıkılması başlı başına bir fecaat. Kliması ve ısıtması bozuk olan araçta, sabaha kadar dışardaki sıcak havaya rağmen sonuna kadar açık bir kaloriferle yolculuk ettik. Aracın bilgisayar sisteminden anlamayan şöför, bilgisizliğini saldırgan tavırlarıyla net bir şekilde ortaya koydu. Otobüsün her tarafı buz gibiyken sadece ben ve arkadaşımın oturduğu koltuğun yanının bu kadar sıcak olması arkadaşımın migrenini çok kötü etkiledi. Bu sorun ile ilgili rehbere ve şöforö defalarca bilgi verdik. Bir dalga geçmedikleri kaldı. Diğer araçta yer olup olmadığını sorduğumuzda bize olmadığı söylendi. Velhasıl otele vardığımızda sorunlar devam etti. Satın aldığımız beş yıldızlı otelde kalmak yerine bize dört yıldızlı bir otel önerildi. Odaya bakıp beğenmeyip kendi otelimizi istediğimizde bize yer kalmadığı söylendi. Şaka gibiydi. Buna rağmen negaitf olmamaya çabaladık. Taa ki ertesi gün araç tamir edilmeyince bizi diğer otobüse aldıklarıda yolculardan araçta ilk akşamdan beri 3 kşilik boş yer olduğunu öğrenene kadar. Bu terbiyesizlik kabul edilemezdi. Biz işkence çekerken defalarca diğer araçta yer olup olmadığjnı sormamıza rağmen biz yer yok dendi. Size tavsiyem ne TÜTEN’DEN NE HOLA’DAN ASLA HİÇ BİR TUR ALMAYIN. YAPTIKLARI HATA SONRASI ÖZÜR DİLEMEYİ BİLE BİLMEYEN TERBİYESİZ İNSANLAR. TUR BOYUNCA SÜREKLİ OLARAK YOLCULARI AVANTA KAPMAK ADINA KENDİ ANLAŞMALI OLDUKLARI SAHİBİNİN YA DA ÇALIŞANIN TÜRK OLDUĞU PİS, KAZIK RESTORANLARA, DÜKKANLARA YÖNLENDİREN AHLAKSIZ KİŞİLER BUNLAR. LÜTFEN UCUZ DİYE ALDANMAYIN.

 27. Tüten Tur, Hola Turizm ya da her neyse, neden bir çok farklı isimle sektörde yer aldıklarını bu acentadan aldığınız bir tura katıldıktan sonra anlıyorsunuz. Personelinden araçlarına herşey rezalet. 30 Mart-1 Nisan arası buradan satın aldığım Selanik Kavala Turuna katıldım. Yola arızalı bir araçla çıkılması başlı başına bir fecaat. Kliması ve ısıtması bozuk olan araçta, sabaha kadar dışardaki sıcak havaya rağmen sonuna kadar açık bir kaloriferle yolculuk ettik. Aracın bilgisayar sisteminden anlamayan şöför, bilgisizliğini saldırgan tavırlarıyla net bir şekilde ortaya koydu.

 28. Otobüsün her tarafı buz gibiyken sadece ben ve arkadaşımın oturduğu koltuğun yanının bu kadar sıcak olması arkadaşımın migrenini çok kötü etkiledi. Bu sorun ile ilgili rehbere ve şöforö defalarca bilgi verdik. Bir dalga geçmedikleri kaldı. Diğer araçta yer olup olmadığını sorduğumuzda bize olmadığı söylendi. Velhasıl otele vardığımızda sorunlar devam etti. Satın aldığımız beş yıldızlı otelde kalmak yerine bize dört yıldızlı bir otel önerildi. Odaya bakıp beğenmeyip kendi otelimizi istediğimizde bize yer kalmadığı söylendi. Şaka gibiydi. Buna rağmen negaitf olmamaya çabaladık. Taa ki ertesi gün araç tamir edilmeyince bizi diğer otobüse aldıklarıda yolculardan araçta ilk akşamdan beri 3 kşilik boş yer olduğunu öğrenene kadar. Bu terbiyesizlik kabul edilemezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz