1946 yılında Pendik – Kadıköy seferleri ile başlayan Varan Turizm bir süre sonra İstanbul – İzmit seferlerine de başlamış. Varan turizmin ülke otobüs sektörüne getirdiği ilklerden biriside müşterilerini evden alması olmuştur. Ülke taşımacılığına yatırımlar yapan firma 2009 yılında 2 bin çalışanı ile kendi sektöründe enlerden olmaya devam ediyor. 300 civarı otobüsü bulunan firmada otobüs markası konusunda da ağırlık olarak “Setra” kullanmaktadır.

Online Rezervasyon : Telefon ile rezervasyon yaptırmak için 0212 551 50 00 bu numarayı kullanınız.

varanlogo

Otobüs İç Düzeni

Otobüs Modelleri : Setra
Otobüs Sistemi : 2 – 5 arası içeçek ve kek
Kek Markası :  Ülker
Kola Markası : Coca-Cola
Dinlenme Tesisleri : Lavoba Ücretsiz Tesisler

Müşteri Memnuniyeti ve Turizm Geliştirme

Müşteri hizmetleri konusunda çok titiz bir firma, firma çalışanlarının ayda bir kere yaptıkları toplantılarda müşteri memnuniyeti konusunda devamlı kendi aralarında tartışmalar yapıyorlar. Kendilerini devamlı gündemin içerisinde tutmak adına müşteri psikolojisini de en iyi şekilde anlamaya yönelik çalışmalar içerisindeler. Kendi kadrolarının yetişkin bir düzeyde olabilmesi için çalışanlarının en az 1 dil bilmesine çalışıyorlar. Bu konuda devamlı olarakta çalışanlarını kurslara gönderiyorlar.

Web Siteleri

1998 yılında yaptıkları İnternet yatırımı ile İnternet alanında öncü firmalardan oldu. Dünyada ilk defa İnternet üzerinden otobüs bileti satan firmalardan olan Varan Turizm İnternet online bilet rezervasyon konusunda da hayli popüler bir konumda.

Nitekim bu kadar işlevsel bir web sayfasına görünüm olarak ancak basit diyebiliyoruz. Görsellik olarak zayıf bir görüntüsü bulunan sitenin yakın bir zamanda yenilenecegini görsellik olarak insanların zevkini okşuyacağını tahmin ediyorum.

varanlogo

Varan Turizm İletişim Bilgileri

 Varan Turizm Seyahat A.Ş. Genel Müdürü Hakan Özder

Merkez Adresi : Merkez Mah. Çınar Cd.No:16 Bahçelievler / İstanbul

E-Mail : hlkisl@varan.com.tr

Varan Telefon Numarası : 0212 551 50 00 (10 hat)

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz