Ulaşım sektöründeki inceleme yazılarına Aksaray’ın ünlü otobüs işletme firması Yeşil Aksaray ile devam ediyoruz. Yeşik Aksaray Seyahat 1999 yılında faaliyetine başlayıp günümüze kadar filosunu ve müşteri memnuniyetini geliştirerek Aksaraylıların hizmetinde olmaya devam etti. Aksaray ve Aksaray’ın çevresindeki yerleşim yerlerine sıklıkla sefer düenleyen firma Aksaray öz sermayesi ile açılmış. Evliya Çelebi‘nin Aksaray’ı ziyareti sırasında Seyahatnamesinde belirttiği “Yeşil Aksaray” ibaresini marka ismi olarak seçmeleride manidardır. Günümüzde maalesef Aksaray Evliya Çelebi’nin bahsettiği gibi yeşil değil.

Bilgi : Telefon üzerinden rezervasyon yapmak için 444 44 68 numarasını arayabilirsiniz.

Yeşil Aksaray Hakkında

Yakın zamanda Yeşil Aksaray isim değiştirmiş ve Yeni Aksaray olmuştur.

2001 yılında yeni otogarın açılmasıyla beraber yeni otogara taşınan firma aile işletmesi havasındadır. Genelde çalışanların birbirlerine ile akraba olmasından dolayı herkes severek işini yapar ve bunud müşterilerine yansıtırlar. Aksaray’ın öz sermayesi ile kurulan firma 23 otobüslük filosuyla Türkiye’nin neredeyse %60‘lık kısmına ulaşmaktadır. Fiyatlandırması da Ulaştırma Bakanlığının belirlediği tarifeleri ile aynıdır.

YeniAksarayLogo

Yeşil Aksaray’ın müşteri hizmetleri konusunda ki genel yapıyı oluşturan kurgu ise  Oyan Bank yanında ki Yeşil Aksaray Şubesinin müşteri temsilcisi Sinan Bey‘in kibar davranışlarıydı. Sinan Bey’in güzel davranışlarından sonra Yeşil Aksaray konusunda güzel bir sempati sahibi oldum ve tavsiye listemde de önlere geldi. Daha önce bir anımda da kendileri gerçekten beni çok mutlu etmişlerdi. Ankara AŞTİ terminalinde bilet almak için Yeni Aksaray bilet satış noktasına geldim.  O anlarda hemen biletimi kredi kartından alayım ardından gider paramı çekerim diye düşündüm. Satış noktasına yaklaşık Aksaray’a en yakın kaçta araba olduğunu sordum ve gelen cevap üzerine kredi kartımı uzattım. Nitekim arabanın kalkmasına gerçekten çok az zaman vardı. Kendileri post makinesinde problem olduğunu belirtince ne kadar param var diyerek elimi cebime atmıştım. Hayli eksik olmasına rağmen bilet satış noktasında ki Yeşil Aksaray çalışanı “farketmez olur hocam” diyerek, paranın eksik olmasına rağmen vermişti. Sonuç itibariyle bu  davranışlarıyla o zamanlarda benim yüksek sempatimi kazanmışlardı.

Yeşil Aksaray Otobüs Düzeni

Otobüs Modelleri : MERCEDES 23
Otobüs Sistemi : İki içeçek ve İki kek
Kek Markası : Ülke
Kola Markası : Pepsi
Dinlenme Tesisleri : Lavoba Ücretli Tesisler

Yeşil Aksaray Web Siteleri ve Güncel Yapısı

Firmaya ait web sayfaları yeniaksarayseyahat.com sitesinde online bilet rezervasyonu yapabiliyorsunuz. Yaptığınız rezervasyonlar için en az 2 saat önceden bilet satış noktasına giderek ödeme yapmanızda gerekiyor. Web sayfaları ise görsellik olarak maalesef pek fazla kullanıcı dostu değil. Gayet fazla kurumsal havası olan sitenin güncellenmeye ihtiyacı olduğu her halinden belli. Gündemi yakından takip eden firma otobüs filolarında Travego kalitesini yerleştirmeye çalışıyor. Fakat yinede hala otobüslerinde İnternet, kişise özel TV gibi seçenek sunamıyorlar. Bu konuda ileri dönemlerde bir kaç otobüsünde yenilik yaparak gündemi yakalayıp, gündemin önüne geçeçeklerine inanıyorum.

Yeni Aksaray Seyahat Turizm İletişim Bilgileri

YENİ AKSARAY SEYAHAT TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Adres Hacılar Harmanı Mah. Yeni Terminal içi No:8/9 Aksaray/TÜRKİYE
Tel 0382 215 85 85
Fax 0382 216 01 80
E-Mail bilgi@yeniaksarayseyahat.com
Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Sizlere faydalı tatil içerikleri eklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

3 YORUMLAR

  1. ING bankın yanındaki şubede gece 22 istanbul servisini beklerken görevli beyefendi tarafından ikram edilen çay için teşekkür ederim.
    Aksaray firmaları bu şekilde kaliteli ve egitimli personel çalıştırmakla kendinide geliştirmeye başlamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz