Turizmde konaklamak için çeşitli yerler vardır bunlar tatil köyleri, oteller, pansiyonlar ve apartlardır. Apart dayalı döşeli bir apartman dairesinin mutfagı, lavabosu, banyosu, wc ve odaları ile kiralanma şeklidir. Apartları genellikle kalabalık aileler tercih ederler.

Apart popüler olmaya başlayan konaklama yollarından birisidir. Uygun fiyatlara tatil yörelerinde tatillerini geçirmek isteyen aileler ve kalabalık arkadaş ortamları tarafından tercih edilir. Mutfanın kendi daireleri içerisinde yer alması sayesinde yemek ihtiyaçlarını da masrafsız gidermiş olabilirler. Şu şekilde bir hesap yaptıgımızda maliyetini daha net anlarız. Bir apart dairesinin günlügü ortalama 60 TL gibi bir fiyattır. Apartı tercih edenler aileler genelde 5’ten fazla nüfusa sahiptirler. 60 TL ‘lik bir apart kiraladıklarında kişi başı 12 TL gibi bir fiyatata konaklama ihtiyaçlarınıda karşılamış olurlar.

Diğer yandan yemek ihtiyaçlarınıda apart içerisinde ki mutfak ile gidereceklerinden dolayı bir kazançta oradan sağlayacaklardır. Fakat şu unutulmamalıdır ki Tatil yörelerinde ihtiyaç malzemelerin fiyatları biraz pahalı olacaktır.

Opus Apart Bir Görünüm

Tahir Dinç
2006 yılında bu yana tatilcilere gerekli bilgileri aktarmak için açmış olduğumuz Tatilpanosu.net 'de yazarlık yapıyorum. Türkiye'nin en çok okunan "Gezi Rehberi" olmaktan dolayıda mutluyuz. Daha çok sizlere yararlı içerik ekleme gayretimiz devam ediyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here